Видео: Заев очекува да биде мандатар по 29 јануари

Претседателот на СДСМ Зоран Заев очекува после 29 јануари, мандатот за состав на Влада да биде во негови раце. Тој на прашања на новинарите по...

Правни пречки за почнување на процесот ,,Поткуп”

Од утрината трае надмудрувањето меѓу одбраната на Зоран Заев и судијката што го води судскиот процес ,,Поткуп", во кој Заев е обвинет за изнудување...

Локално

Прекрасниот ден на Попова Шапка на своите падини ги измами и...

Сонце како во лето, снег токму колку што треба. Убаво истапкани патеки, температура над нулата. Во ваков прекрасен амбиент денеска уживаат посетителите и викендашите...

Глобално

Почина Рене од култната серија ,,Ало, ало”

Британскиот глумец Гордон Кеј, познат како Рене од култната серија ,,Ало, ало" , почина во 75 година од животот. Агентот за односи со јавност...

ВИДЕО: Има разлика!

ТЕЦ ,,Осломеј” никако да проработи

До овој момент не проработи ТЕЦ Осломеј. Македонија останува зависна од скапиот увоз на струја-реагираат од СДСМ. Според нивните  информации, вчера(14.01.) во Осломеј бил лично...

Култура

СДСМ: Канческа-Милевска ќе одговара за незаконско постапување

,,Оправдани се реакциите и незадоволството на уметничката и авторската јавност за самоволието со кое Елизабета Канчевска Милевска подели пари и во овогодинешната програма за...

Во Фокусот

Избор на авторот

bukviako

Емилија Лазаревска

повеќе

  ГРУЕВИЗМОТ ВО НАС

      Дали јас сум нормална ако кажам дека сум згрозена од реакции во така наречениот опозициски или критички корпус на граѓани во оваа наша Македонија...

  АХМЕТИЈАДА

  Правда за Мелита

  Гости

  повеќе

   Дојди Мерил во Македонијa

       Убедена сум дека Мерил не знае каде е Македонија, ама и половина, ако не и повеќе од Македонија не знае која е Мерил. И овие...

   Да не се заборави!

   ologo

   ФОТО

   Попова Шапка

   Сахара

   Височини