Новиот градоначалник на Штип од редовите на СДСМ, Благој Бочварски, синоќа беше кренат на раце и носен во центарот од неговите сопартијци и поддржувачи, кои еуфорично ја прославија победа над Илчо Захариев од ВМРО ДПМНЕ.

СДСМ се врати на чело на Штип по 12 години доминација на ВМРО ДПМНЕ.

АКО.мк