Премиерот Заев пристигна во Белград

Премиерот на  Македоније, Зоран Заев, вечерва слета на белградскиот аеродром ,,Никола Тесла“, објави РТС.

Тој утре треба да се сретне со српските претседател и премиер, Александар Вучиќ и Ана Брнабиќ.

На аеродромот во Белград, Заев беше пречекан од министерот за иновации и технолошки развој, Нанад Поповиќ .

 

Како што е веќе најавено, теми на разговор ќе бидат унапредување на билатералните односи, европскиот пат на Србија и на Македонија, како и подобрубање на економската соработка.