Се запали службениот ,,мерцедес“ на Милорад Додик(видео)

Службениот автомобил на претседателот на  Република Српска, Милорад Додик, се запалил заради прегреаност, известуваат ,,Независне Новине„.

Додик бил на свеченост по повод отворање на амбуланта во Месната заедница Кричковци во општина Лакташи, но одеднаш мерцедесот почнал да чури, а обезбедувањето веднаш реагирало и го тргнале на безбедно претседателот Додик.

Со брза интервенција и на полицијата, спречена е поголема трагедија, известуваат медиумите од РС.