Татко пријавил инцест меѓу своите син и ќерка

На 17.06.2017 година во 02.00 часот во ПС ОН Тетово, 43-годишен жител на едно тетовско село пријавил дека на 13, 14 и 15.06.2017 година неговиот 13-годишен син извршил родосквернавење врз неговата 15-годишна ќерка. Имено, неговиот син насилно ја соблекувал,  ја допирал по телото, а имале и сексуален однос. Според пријавителот, во сите три случаи девојчето пружало отпор.  Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот-соопшти МВР.