Стојановски: За работно место во ВМРО ДПМНЕ се бараа од 2.500...

Гоце Стојановски,  еден од ветераните на оваа партија, синоќа во емисијата Клик-плус на ТВ 21, објави сериозни и скандалозни обвинувања за случувањата во оваа...

Јачева -Улчар: ПУКАЈТЕ, СПАСОВ, НИЕ И СЕГА ДРЖИМЕ ЧАС!

Недоразбирањата меѓу поранешниот професор Људмил Спасов и некогашни негови студенти, продолжуваат. д-р Елка Јачева-Улчар, Научен соработник во Институт за македонски јазик ,,Крсте Мисирков“ и еден...

Груевски две години не е премиер, но користи телохранители, возило и...

,,Веста дека обезбедувањето на претседателот Никола Груевски не дозволило доставување на поканата за судско рочиште во врска со предметот Титаник е лага. Имено обезбедувањето...

Груевски бара ,,амнестија за национално помирување“ затоа што ,,овие луѓе страдаат...

,,Слобода за убијците на децата од Смилковско езеро, но затвор за патриотите. Амнестија на над 1000 затвореници, но затвор за оперскиот пејач, режисер, актер,...

Јеремиќ: Сашо Мијалков почна да ги извлекува коруптивните пари од Македонија...

Поранешниот српски министер за надворешни работи и лидер на опозициската Народна партија, Вук Јеремиќ денеска ги повика истражните органи во Србија да ги испитаат...

Османли: Во Телма беше извршен културоцид

,,Во Телма останав најдолго, цели 18 години и заедно со една сјајна екипа колеги од сите журналистички домени, полтичката , забавната, па се до...

Фидана Ќилханџиу: Душата ме боли што не го зборуваме македонскиот мајчин...

Македонското малцинство во Албанија нема кој да го чуе. Младата  поетеса со македонско потекло, Фидана Ќилханџиу, на вчерашната трибина во Прилеп, ги воодушеви присутните...

Заев најави дека во иднина ќе се учи за фашистички окупатор...

,,Кога бев дете имаше ,,свиждање“, ние одевме во Петрич, тие од Петрич доаѓаа во Струмица...младите склучуваа бракови, имаше големи пријателства меѓу фамилиите, затоа што...

Кој е Енвер Малиќи-новиот заменик градоначалник на Скопје?

Енвер Малиќи е назначен за заменик-градоначалник од страна на градоначалникот на Скопје,  Петре Шилегов. Тој е советник на ДУИ и беше втор на советничката...

ГЛАС

  Од Емилија Лазаревска   Како никогаш досега, после толку избори, новинарска и животна километрежа, почнав да  си го ценам мојот глас што го давам на избори....

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот