СП: Слободно пушете додека е тука градоначалникот!

Законот за пушење цигари во затворени угостителски објекти веројатно не важи за градоначалниците и функционерите на ист начин како што важи за обичната раја,...

Дац: Чувствувам немерлив срам, вина и одговорност, за среќа девојката е...

Актерот Драган Спасов-Дац на својор ФБ профил ја објави својата оставка, во која изрази големо каење и жал за настанот. Ви ја пренесуваме во...

Се подготвува масовна сеча на шумата околу ,,Успение на Пресвета Богородица“...

  Жителите на ресенското село Јанковец, повторно се на нога и алармираат дека се подготвува масовна сеча на високо квалитетна шума , што се наоѓа...

Јанески: Место да ги дезинформираат прилепчани, ,,Канал Визија“ и уредничката да...

„Граѓаните од „Тризла“ нема да бидат исклучувани од водоводната мрежа“, децидно и категорично денеска потврди Емил Јанески, в.д. директор на ЈКП „Водовод и канализација“...

Против шовинизмот на г-ѓа Груевска-Маџоска

Пишува: Ардита Абдули   ,,Драга професорке“, иако не сакам да паднам на твоето ниво, и на ист начин да Ви одговорам на Вашите написи кои содржат...

Груевска Маџоска: Срце мое едно нацистичко, драга моја Беса Арифи!

Професорките Симона Груевска Маџоска, од Институт за македонски јазик и Каролина Ристова Астеруд, од Правен факултет,  жестоко одговорија на прозивките на професорката на Штулов...

Кога холандски новинари инсистираат на одговор од американскиот амбасадор тоа изгледа...

Новиот американски амбасадор во Холандија, Питер Хекстра, се најде на мета на холандските новинари заради поранешна изјава дека политичарите и автомобилите ги спалуваат во...

Општинските мајки и татковци ги измешаа лончињата на државата и црквата,...

Оваа година како никогаш досега, прославата на верскиот празник Бадник, ден пред Христовото раѓање, стана предмет на организација и прослава на градоначалниците од СДСМ...

Претседателот Иванов изнесе лажна вест од говорницата и манипулираше со поимите...

Претседателот Ѓорге Иванов, вчера од собраниската говорница изнесе лажна и манипулативна информација во врска со одредбите од неодамна ратификуваната  Конвенцијата на Советот на Европа...

Груевски замина во историјата во очи 5-годишнината од насилното исфрлање на...

Денеска се навршуваат 5 години  од  т.н. „Црн понеделник“, кога  на 24 декември 2012 година, пратениците од СДСМ и новинарите , брутално и насилно...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот