ТВНова на крвавиот четврток известувала непрофесионално со ширење невистини и дезинформации

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги изврши вонреден надзор врз програмата на Трговското радиодифузно друштво ТЕЛЕВИЗИЈА НОВА ДООЕЛ, Скопје, емитувана на 27 април...

И рибарот Климе сака да си го гледа ,,стокецот“ кога лови...

Оваа фотографија е направена пред два дена во Охрид, поточно покрај Охридско езеро, или најточно  покрај пешачко-велосипедската патека која води од каналот, покрај Студенчишко...

Хајредини: Ахмети е виновен колку и Груевски!

Не е точно, господине Али Ахмети, дека албанските партии не се виновни за кризата во која се најде Македонија. Не обидувајте се да ги...

Градоначалниците заборавија да го истакнат државното знаме низ улиците за 1...

Државниот празник 1 Мај, оваа година помина без државното знаме. Ова е најверојатно првпат, меѓународниот Ден на трудот, кој е државен празник повеќе од половина...

Ново ВИДЕО: Пратениците на ВМРО ДПМНЕ со овации ги пречекуваат тепачите

 Ljupco Dimovski 15 hrs · ,,Наместо безочните лаги на однародените, примитивно-малограѓански „социјалдемократи“, ова е вистинстинската слика од народното ослободување на македонското народно Собрание од тиранијата на...

Дронот на ДИЖС забележа катаклизмична еколошка состојба околу Вардариште(видео)

Овие застрашувачки снимки се забележани вчера и покажува навистина страшна состојба на терен околу Вардариште, Ново Лисиче, Аеродром и целиот кеј на Вардар. Овој...

Рик Реј ќе ја памети Македонија по ,,најмрачно патувачко искуство”

  Рик Реј(Rick Ray) aмерикански турист, фотограф и авантурист кој сака да патува по светот, како што сам се претставува, деновиве преку интернет раскажува неверојтна...

Фидана Ќилханџиу: Душата ме боли што не го зборуваме македонскиот мајчин...

Македонското малцинство во Албанија нема кој да го чуе. Младата  поетеса со македонско потекло, Фидана Ќилханџиу, на вчерашната трибина во Прилеп, ги воодушеви присутните...

Во чест на мојот ПРЕТСЕДАТЕЛ

Од проф.д-р Катерина Тодороска Како и секој од нас, така и јас имам свои идоли во македонската и светската историја. Нема да пишувам за сите...

Груевски нема намера да прифати тв дуел или дебата

ВМРО ДПМНЕ се уште го третира излегувањето на тв соочување или дуел како приватна одлука, а не како обврска која произлегува од носењето на...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот