Видео од втора ТВ дебата Клинтон-Трамп

Целата втора ТВ дебата меѓу Хилари Клинтон и Доналд Трамп може да ја видите овде :

Очајна состојба во образованието во Битола

Некогаш најпрестижното битолско основно училиште, „Гоце Делчев“, кое се наоѓа во строгиот центар на градот, денес има полупразни училници, во кои...

Интернетот веднаш по телевизијата

И покрај тоа што телевизијата сè уште е медиум од којшто граѓаните во Македонија најчесто се информираат, во последната година се забележува дека...

ВМРО ДПМНЕ предизборно донира пари на поплавените

3.080 денари, партиска донација добија семејствата кои беа поплавени пред два месеца. Парите со назнака ВМРО/донација на сметките легнале на 5-ти октомври. Членови...

Жените во Полска и покажаа среден прст на Владата

Жените во Полска деновиве се во општа мобилизација за одбрана на своите основни права - правото на абортус! Се одржуваат масовни женски штрајкови во...

Со Баховата ,,Воздух” против дивата депонија во Тетово

Деценискиот проблем со кој се соочуваат жителите на Тетово, за младите музичари беше предизвик да одговорат на свој начин. Уметници оригинално протестираа против...

Џиновски печурки во Порече

Зоре Силјановски од село Косово во Порече, пронајде огромни печурки тешки и над 15 килограми. Не само што вргањот добро роди во Порече, туку еден...

,, Трезор ” за богатење на контраразузнавачи

Специјалната обвинителка Катица Јанева рече дека Трезор е случај за економски криминал кој произлегува од прислушуваните разговори. Обвинителката Фатиме Фетаи, која ги образложи сомневањата рече...

Интервју: Прогласена за дискриминатор заради негативна рецензија

Проф.д-р Катерина Тодороска редовен професор и научен советник во Институт за национална историја при УКИМ, е прва која добила решение од Комисијата за...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот