Да не се заборави!

    Ужасно ги мразам сеќавањата на 24-ти декември  2012-та.Црниот понеделник.Мразам да гледам и емисии кои ме потсетуваат на тој датум.Четири години се обидувам да ги...

Auf Wiedersehen Груевски!

    ,,Партиските лидери имаат обврска да бидат воздржани во реториката, да делуваат смирувачки пред своите поддржувачи и да не го закопуваат легитимитетот на државните институции“. Ете...

Груевски го врати ВМРО во 1990 година

Знаменосците кои го вејат партискиот бајрак, на протестите пред ДИК и пред општинските штабови на победничката партија, се истите оние од 1990 година....

Нож под бундата на Валентина

,,Ова е ноќ на ножевите”-драматично од длабина на грлото викна глумицата која на насобраните неколку стотици добро ,,подгреани” поддржувачи длабоко во ноќното студенило, вели,...

ГЛАСАЈ ПРОТИВ!

    Чекајќи ги парите од Сорос, се соочив со една реалност, за која претходно, искрено, мислев дека е излитен шаблон, згодна приказна дека некој сака...

Новинарството не живее веќе тукa

    Најтешко е да се пишува за себеси. Овој текст го сфаќам така, бидејќи е посветен на новинарството, моето второ јас. Ние, новинарите, навистина имаме и...

Груевски нема намера да прифати тв дуел или дебата

ВМРО ДПМНЕ се уште го третира излегувањето на тв соочување или дуел како приватна одлука, а не како обврска која произлегува од носењето на...

Милиони евра буџетски пари се трошат за одржување крстови и споменици

Последната информација во низата за разно-разни тендери и договори за одржување на неплански и непотребно изградените светлечки крстови, споменици и други луксузни нешта низ...

Рик Реј ќе ја памети Македонија по ,,најмрачно патувачко искуство”

  Рик Реј(Rick Ray) aмерикански турист, фотограф и авантурист кој сака да патува по светот, како што сам се претставува, деновиве преку интернет раскажува неверојтна...

ГОЛ ГАЗ

  Сакам да ги прашам Гордана Јанкуловска и Миле Јанакиески, за кого ќе гласаат на 11-ти декември? Дали својата доверба да ја води државата и во...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот