Ве поздрави Груевски и рече ништо да не му чепкате

Пишува: Емилија Лазаревска Нема друго решение, или поточно не би смеело или не би требало да има друго решение, освен Државен архив на Република Македонија...

Вработени и директорот ја спасуваа историската архивска граѓа од поплавените простории...

Шестиот и седмиот кат од Археолошкиот музеј на Македонија, се целосно поплавени од дождот што врнеше изминатото деноноќие. И ова не е првпат. Дел од...

Дронот на ДИЖС забележа катаклизмична еколошка состојба околу Вардариште(видео)

Овие застрашувачки снимки се забележани вчера и покажува навистина страшна состојба на терен околу Вардариште, Ново Лисиче, Аеродром и целиот кеј на Вардар. Овој...

СП: Слободно пушете додека е тука градоначалникот!

Законот за пушење цигари во затворени угостителски објекти веројатно не важи за градоначалниците и функционерите на ист начин како што важи за обичната раја,...

Дац: Чувствувам немерлив срам, вина и одговорност, за среќа девојката е...

Актерот Драган Спасов-Дац на својор ФБ профил ја објави својата оставка, во која изрази големо каење и жал за настанот. Ви ја пренесуваме во...

Се подготвува масовна сеча на шумата околу ,,Успение на Пресвета Богородица“...

  Жителите на ресенското село Јанковец, повторно се на нога и алармираат дека се подготвува масовна сеча на високо квалитетна шума , што се наоѓа...

Јанески: Место да ги дезинформираат прилепчани, ,,Канал Визија“ и уредничката да...

„Граѓаните од „Тризла“ нема да бидат исклучувани од водоводната мрежа“, децидно и категорично денеска потврди Емил Јанески, в.д. директор на ЈКП „Водовод и канализација“...

Против шовинизмот на г-ѓа Груевска-Маџоска

Пишува: Ардита Абдули   ,,Драга професорке“, иако не сакам да паднам на твоето ниво, и на ист начин да Ви одговорам на Вашите написи кои содржат...

Груевска Маџоска: Срце мое едно нацистичко, драга моја Беса Арифи!

Професорките Симона Груевска Маџоска, од Институт за македонски јазик и Каролина Ристова Астеруд, од Правен факултет,  жестоко одговорија на прозивките на професорката на Штулов...

Кога холандски новинари инсистираат на одговор од американскиот амбасадор тоа изгледа...

Новиот американски амбасадор во Холандија, Питер Хекстра, се најде на мета на холандските новинари заради поранешна изјава дека политичарите и автомобилите ги спалуваат во...

Во Фокусот

Загарантирано ПРАВО, А НЕ ПРИВИЛЕГИЈА !

Последни вести

Избор на авторот