Пазарната цена на пченицата проблематична заради одлука на претходната Влада

Претставници на откупувачите на пченица, членки на стопанските комори денеска во Министерството за земјоделство имаа средба со министерот Љупчо Николовски на која разговараа за...

Премиерот Заев и директорот Мизо заедно ја пресекоа црвената лента на...

Премиерот Зоран Заев и директорот на Дирекција за странски инвестиции Виктор Мизо, едниот од СДСМ, другиот од ВМРО ДПМНЕ, заедно ја пресекоа црвената лента...

Долгогодишниот директор во ,,Македонски телеком“ Луковски заминува од функцијата

Жарко Луковски, извршниот член на Одборот на директори во функција на главен оперативен директор на „Македонски телеком“ ќе ја продолжи својата кариера надвор од...

Груевски најавува, Виктор Мизо од ВМРО ДПМНЕ отвора нови фабрики

Никола Груевски и како опозиционер продолжува да се фали со нови инвестиции и проекти. ВМРО ДПМНЕ денеска објави соопштение во кое го пренесува ФБ...

ССНМ:Менаџерскиот тим е виновен за згаснувањето на ,,Дневник“

Згаснувањето на еден од првите независни весници во Република Македонија е уште еден клинец во ковчегот со кој цела деценија се погребува новинарството во...

Земјоделците ќе можат да аплицираат за субвенции до 15 септември

Владата, на денешната седница, го продолжи рокот за земјоделците, за аплицирање за субвенции до 15 септември, од сегашниот рок 30 јуни. Со тоа Владата...

Згаснува првиот приватен дневен весник ,,Дневник“

На 100 медиумски работници во ,,Дневник“, кој е прв приватен дневен весник во Македонија, денеска им било соопштено дека од утре овој весник нема...

Вицепремиерот Анѓушев најави забрзување на реформите во енергетскиот сектор

Заменик претседателот на Владата на Република Македонија, д-р Кочо Анѓушев, учествуваше на неформалниот состанок на министри за енергетика, индустрија и трговија кој се одржа...

Николовски најави воведување зелена нафта за земјоделците и исплата на заостанатите...

Од денеска отвораме интензивен дијалог со земјоделците. Сакаме да ги слушнеме нивните предлози, сугестии, размислувања,... Само така, со постојани, конзистентни, искрени разговори, ќе дојдеме...

Тевдовски:Програма за економски реформи во соработка со Европска комисија

Реформи што ќе ја придвижат земјата напред треба да содржи новата Програма за економски реформи за периодот 2018-2020 година што треба да ја спроведува...

Во Фокусот

Избор на авторот