ВИДЕО:Мукаетов беше домаќин на премиери и бизнисмени од регионот на Самит...

Генаралниот директор на ,,Алкалоид“, Живко Мукаетов, годинава, во изминатите два дена, беше домаќин на неколку премиери од регионот и на повеќе од 100 бизнисмени,...

Поранешниот член на ДИК Игор Милев е вработен во Царинска управа

Ова го тврди ВМРО ДПМНЕ. Тие на прес конференција објавија: ,,Зоран Заев ја приватизираше и Царинската Управа. Царината и формално станува општинска организација на СДСМ,...

Трета недела штрајк на грчките земјоделци го блокира граничниот премин Евзони

Штрајкот на грчките земјоделци, кои го блокираат граничниот премин Евзони од грчка страна, влегува во третата недела. Сообраќајоте кон Грција на Богородица е затворен...

Владимир Косијер – нов генерален директор на Пивара Скопје

    Од 1. мај 2018-та функцијата генерален директор на Пивара Скопје ќе ја извршува Владимир Косијер. Тој на оваа позиција доаѓа по Јован Радосављевиќ, кој...

Србинот Александар Обрадовиќ сепак вдомен во ЕЛЕМ!

Не стана директор на ЕЛЕМ, ама доаѓа на работа секој ден во ЕЛЕМ. Поранешниот директор на српското електростопанство, Александар Обрадовиќ, според информации на „А1он“,...

Згаснува првиот приватен дневен весник ,,Дневник“

На 100 медиумски работници во ,,Дневник“, кој е прв приватен дневен весник во Македонија, денеска им било соопштено дека од утре овој весник нема...

Со ревитализација на ТС „Дуброво“ почнува инвестициски циклус вреден над 50...

Во Владата на Република Македонија денеска беше потпишан договор меѓу МЕПСО и конзорциумот „Сименс и Сискон“, за ревитализација на 400/110 kV Трансформаторската станица „Дуброво“,...

Владата најави трајно решение за ,,Колска“ и исплата на заостанатите плати

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, се сретна со претставници на Синдикатот на фабриката за шински возила Колска од Велес, со претседателот...

,,Не го даваме Фени“, стотина вработени протестираа пред судот во Велес

  Вработени во кавадаречкиот комбинат за никел ,,Фени индустри“, денеска пристигнаа на протест пред Основниот суд во Велес , како што велат, за да се...

Заев поседува имот, земјоделско земјиште, акции и пари, но нема имот...

На официјалната страница на Државна комисија за спречување корупција Зоран Заев со стапување на пратеничката функција, поднел имотен лист, во кој го пријавил личниот...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот