Германската економија губи милиони, бидејќи вработените гледаат фудбал во работно време

 Одлучувачкиот натпревар во Групата Ф помеѓу Германија и Јужна Кореја би можела да ја чини германската економија помеѓу 130 и 200 милиони евра, бидејќи...

Недостиг на пиво на Мундијалот во Русија

Светското првенство во фудбал и големиот број на навивачи од целиот свет, кои дневно пијат огромни количини пиво, предизвикаа недостиг на овој напиток во...

Владата ги зголеми субвенциите за предаден домат во индустријата од 3...

Владата на денешната седница донесе одлука за измени на Уредбата за поблиските критериуми за директни плаќања за оваа 2018 година. Со измените висината на субвенциите...

,,Харли Дејвидсон” се сели во Европа

Поради зголемувањето на царините во ЕУ, еден од најпознатите производители на мотоцикли, "Харли Дејвидсон" ќе пресели дел од производството на своите мотоцикли од фабриките во САД....

Судбината на ФЕНИ е неизвесна до следното судско рочиште

  Велешкиот суд по долга расправа го одложи  рочиштето на кое Собранието на доверители требаше да се произнесе по однос на планот за реорганизација на...

Започна изградбата на експресниот пат Ранковце-Крива Паланка

Денеска со присуство на премиерот и ресорните министри во Владата, започна изградбата на патот Ранковце-Крива Паланка во должина од  23 километри . ,,Ми беше особено...

СКОПСКО за нас! Нов рекламен спот на популарното македонско пиво(видео)

За пријателите, за дружбите...за нас! Скопско, како водечки пивски бренд во Македонија, уште од своите почетоци верува дека она што е најважно во животот е...

Владата го предложи Марко Бислимоски за претседател, а Атанаско Тунески за...

На денешната седница, Владата одлучи да му предложи на Собранието претседател и членови на Регулаторната комисија за енергетика и тоа: Марко Бислимоски,  за претседател Наташа Вељановска,...

По надминување на проблемите со клучките и пристапните патишта автопататот Кичево-Охрид...

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, денеска изврши увид во градежните работи за изградба на автопатот Кичево - Охрид, соопшти владата. При посетата на...

Мицкоски: Македонија е на дното во Европа по растот на БДП

,,Државниот завод за статистика повторно ја потврди лошата економска политика на СДСМ. Имено според официјалните податоци, БДП во првиот квартал од 2018 година забележал...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот