Николовски разговараше со земјоделците од Росоман за дополнителното субвенционирање на овоштарството

Не смееме да се служиме со лажни информации и манипулации, тука сме да ги решаваме проблемите на земјоделците. Овие неколку дена правиме надчовечки напори...

Енергетиката ќе биде ново поле за соработка меѓу двете соседни земји

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од владината делегација во Софија, денеска се сретна со Теменушка Петкова, министерка за енергетика на...

Железничката пруга е приоритет за Македонија и Бугарија

Изградбата на железничка пруга од Софија до Скопје е приоритет, оценија бугарскиот министер за транспорт, и информациски технологии Ивајло Московски и неговиот македонски колега...

Пазарната цена на пченицата проблематична заради одлука на претходната Влада

Претставници на откупувачите на пченица, членки на стопанските комори денеска во Министерството за земјоделство имаа средба со министерот Љупчо Николовски на која разговараа за...

Премиерот Заев и директорот Мизо заедно ја пресекоа црвената лента на...

Премиерот Зоран Заев и директорот на Дирекција за странски инвестиции Виктор Мизо, едниот од СДСМ, другиот од ВМРО ДПМНЕ, заедно ја пресекоа црвената лента...

Долгогодишниот директор во ,,Македонски телеком“ Луковски заминува од функцијата

Жарко Луковски, извршниот член на Одборот на директори во функција на главен оперативен директор на „Македонски телеком“ ќе ја продолжи својата кариера надвор од...

Груевски најавува, Виктор Мизо од ВМРО ДПМНЕ отвора нови фабрики

Никола Груевски и како опозиционер продолжува да се фали со нови инвестиции и проекти. ВМРО ДПМНЕ денеска објави соопштение во кое го пренесува ФБ...

ССНМ:Менаџерскиот тим е виновен за згаснувањето на ,,Дневник“

Згаснувањето на еден од првите независни весници во Република Македонија е уште еден клинец во ковчегот со кој цела деценија се погребува новинарството во...

Земјоделците ќе можат да аплицираат за субвенции до 15 септември

Владата, на денешната седница, го продолжи рокот за земјоделците, за аплицирање за субвенции до 15 септември, од сегашниот рок 30 јуни. Со тоа Владата...

Згаснува првиот приватен дневен весник ,,Дневник“

На 100 медиумски работници во ,,Дневник“, кој е прв приватен дневен весник во Македонија, денеска им било соопштено дека од утре овој весник нема...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот