И ,,Беко“ падна пред градежната инвазија

Уште еден грандиозен објект ќе никне во пренатрупаното централно градско подрачје на Скопје. Познатата зграда во која беше сместено ,,Беко“, како што ја викаа жители...

Живко Митревски не го признава новиот претседател на ССМ, Централен регистар...

Поранешниот претседател на ССМ Живко Митревски не го признава новиот претседател на ССМ, Дарко Димовски. Тој ја обвини министерката за труд и социјала, Мила...

Данев: Зголемувањето на даноците и акцизата на нафтата се најлошите економски...

Според опозициската ВМРО ДПМНЕ, СДСМ денеска ја соопшти најлошата економска мерка - зголемување на даноците. Во случајов, зголемување на акцизата на горивата за фрапантни...

МТСП распиша оглас за вработување на 24 социјални работници од планирани...

  Министерство за труд и социјална политика во наредниот период ќе вработи 60 социјални работници низ социјалните центри во Република Мкаедонија. Сега е распишан оглас...

Економскиот раст само до два процента

Економскиот раст на Македонија годинава ќе биде ограничен на 2 процента, пред се заради продолжувањето на политичката криза. Ова е последната проекција на Светска...

САМИТ 100 ќе собере во Скопје 150 бизнис лидери од Југоисточна...

На 15 и 16 октомври во хотелот Мериот во Скопје , ќе се одржи собир на 150 бизнис лидери од цела Југоисточна Европа. По успешната...

Бензините и дизелот поскапуваат за два денара

Малопродажните цени на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ се зголемуваат за два денара, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според Одлуката новата цена на...

Менаџерите на МПМ свесно ја уништија компанијата

,,Случајот на уништување на МПМ е пример за што постојат медиумите во Македонија. Тие не постојат за информирање на граѓаните, туку за класична пропаганда.Она...

Земјоделците да ги пријават штетите од невремето во тетовско

До 16-ти јуни сите носители на земјоделски стопанства или организации на производители, односно од неевидентирани земјоделски стопанства, можат да поднесуваат барање за проценка на...

По надминување на проблемите со клучките и пристапните патишта автопататот Кичево-Охрид...

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, денеска изврши увид во градежните работи за изградба на автопатот Кичево - Охрид, соопшти владата. При посетата на...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот