Николовски:Почна исплатата на субвенции за пчеларите за 2016 година(видео)

Почнува исплата на субвенции за пчеларите во износ од 130 милиони денари за 3500 пчелари, истовремено продолжуваме со подготовка на решенија и за исплата...

И ,,Фчерашни вести“ дадоа портпарол во новата Влада

Јована Аврамовска  е новиот портпарол на Министерството за финансии, пишува Плусинфо. Аврамовска беше дел од тимот на сатиричната емисија „Фчерашни вести“ што се емитуваше на...

Заев во ,,Санос“ најави изедначување на условите за работа на домашните...

Претседателот на Влада Зоран Заев, денеска ја посети домашната фабрика за производство на автобуси ,,Санос“, која извезува во Казахстан. Тој рече дека дошол за...

Продолжи расправата за ребалансот на буџетот(видео)

,,ВМРО ДПМНЕ 11 години тајно и нетранспарентно ги задолжуваше граѓаните, а парите од скапите задолжувања ги трошеше за лускузирање и криминално богатење на поединци. За...

САД ја зголемија квотата за работни визи H-2B за сезонски работници...

На американските бизниси им се потребни повеќе странски работници На Соединетите Американски Држави им требаат повеќе странски работници за да ги одржат американските бизниси, стои...

Анѓушев:Грантот од 70 милиони евра за пругата кон Бугарија е најголема...

  Владината делегација предводена од Премиерот, е исклучително задоволна од постигнатото на вчерашниот Самит во Трст, рече вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев. Според...

Мукаетов на Самитот во Трст повика да покажеме дека можеме да...

Во рамки на 4-тиот Самит за Западен Балкан кој се одржа во пристанишниот италијански град Трст, веднаш по официјалното отворање на Постојаниот Секретаријат на...

Природата во Охрид ќе се штити со 4,3 милиони евра пари...

Инвестирањето во заштитата на природата носи економски придобивки за општините,а  во таа насока е проектот финансиран од Европската Унија и Програмата за развој на Обединетите...

Груевски преку Фејсбук и подели задачи на Владата да ги заокружи...

Она што го најавив во ноември минатата година и на што интензивно се работеше во месеците потоа, денес започнува да се реализира. Почнува со...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот