Николовски:Со години не се плаќани членарини во меѓународни организации

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски даде извештај за сработеното во првите 100 денови од преземањето на функцијата. Тој наброја што се е направено и...

Владата ќе спроведе истрага како Груевски потрошил 130 милиони евра за...

Привлекувањето на странски инвестиции ги чинело граѓаните 130 милиони евра , пари кои владата на Груевски ги извлекла од буџетот за носење странски инвестиции.

Пропадна тендерот на ЕЛЕМ, ,,Фероинвест“ на Анѓушев се жали дека претрпеле...

АД ЕЛЕМ наверојатно ќе го поништи тендерот за набавка на гумени ленти за транспорт. Заедно, во  конзорциум со турска фирма учествуваше компанијата на вицепремиерот...

Министерство за земјоделство почнува со ревизија на договорите за закуп на...

Од денеска Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанствo, започнува со ревизија на регуларноста на процесот на доделување под закуп на земјоделско земјиште во државна...

Замир Мехмети е именуван за еден од директорите на ,,Македонски Телеком“

Активист на Шарената револуција Замир Мехмети стана неизвршен директор во одборот на директори на „Македонски телеком“. Мехмети е поранешен член на Советот за радиодифузија, во...

Македонскиот буџет оштетен со 69 милиони евра заради даночните и царински...

На денешната прес конференција во Влада на РМ, портпаролот Миле Бошњаковски, потенцираше дека Владата во целост ќе ги исполни сите договори со странските инвеститори...

Владата на Груевски исплатила 225 милиони евра од буџетот за 25...

225 милиони евра за 25 странски компанија, се исплатени во изминатите десет години од Владата на Никола Груевски, изјави портпаролот на Влада на РМ,...

Во ЕЛЕМ за 5.489 вработени во 2016 се потрошени 56,8 милиони...

Во државната компанија ЕЛЕМ има превработеност, заклучи Владата на својата последна седница. Според анализата, карактеристика во затекнатото работење на АД ЕЛЕМ е прекумерната и непродуктивна...

Антикорупциска смета дека нема судир на интерес во случајот ,,Фероинвест“

Антикорупцискат комисија смета  дека  не постои судир на интереси во случајот со добивањето тендер на фирмата во соппственост на вицепремиерот Кочо Анѓушев. Претседателотна комисијата  Игор...

Според математиката на Рашковски минималната плата со парите за радиодифузна ќе...

"Скриено покачување" на минималната плата-напиша на својот ФБ профил Генералниот секретар на Влада, Драги Рашковски. ,,Минималната плата се покачи на 12.000 денари. Радиодифузната такса се укинува....

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот