Почина најбогатата жена на светот

Наследничката на козметичкиот гигант ,,Лореал“, Лилијан Бетанкур, почина во 95 година од животот, соопшти нејзината ќерка. ,,Лилијан Бетанкур почина синоќа во својата куќа. Мојата мајка...

Ексклузивно интервју на новинарот Зоран Шпрајц со најпопуларниот хрватски политичар г-дин...

На препознатлив, луциден начин, хрватскиот новинар направи ексклузивно интервју со најпопуларниот политичар во Хрватска, според последните анкети, г-дин Никој. Погледнете го ова уникатно интервју:

Децата на Ѓоковиќ станаа предмет на обложување во обложувалниците ширум Европа

  За 1 вложено евро се добива 1.000 евра дека Стефан и Тара ќе станат гренд слем шампиони-е најновата хазардерска игра во обложувалниците во Европа Дел...

Принцот Вилијам и Кејт очекуваат трето дете

"Војводата и војвотката од Кембриџ се пресреќни што можат да соопштат дека војвоткињата очекува трето дете" - објави агенцијата Ројтерс. Среќната вест ја потврдија од Кенсингтонската...

Двоглавата желка Јанус слави 20-ти роденден

Двоглавата желка Јанус, главна ѕвезда во музејот во Женева, го прославува својот дваесетти роденден. Заради својата аномалија, родена е со две глави, оваа желка како...

Се роди Тара Ѓоковиќ, Новак и Јелена по вторпат станаа родители

Еден од најдобрите тенисери на светот , Новак Ќоковиќ, стана татко по вторпат. Неговата сопруга Јелена, вчера на свет ја донесе нивната ќерка Тара....

Серена Вилијамс роди ќерка

Поранешната најдобра светска тенисерка, 36-годишната Американка Серена Вилијамс, за првпат стана мајка. Таа на клиника во Флорида роди девојче. Серена Вилијамс се породила во приватната...

20 години од загинувањето на принцезата Дајана

Велика Британија денеска ја одбележува тажната годишница од загинувањето на принцезата Дајана. Пред 20 години, во Париз, во собраќајна несреќа под еден подвозник, бегајќи од...

Советниците во Јагодина ќе седат на столици, фотелјите продадени за...

Советниците на општина Јагодина во Србија, пред неколку денови едногласно донеле одлука сите фотелји во општината да ги продадат на аукција, а парите да...

Дачиќ одржа концерт пред наставниците во грчка Паралија(видео)

Пред речиси 300 наставници од српскиот град Јагодина, кои се на одмор со Драган Марковиќ-Палма во грчка Паралија, министерот за надворешни работи на Србија,...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот