Алкохолот е виновен за 700.000 новозаболени од рак во светот

Алкохолот е виновен за повеќе од 700 илјади новозаболени од рак и 365 илјади починати од таа болест секоја година во светот, посебно во...

Што ќе се носи оваа зима?

Чизмите високо над коленици дефинитивно ќе бидат главниот моден тренд оваа зима. Нивната должина од година во година се зголемува и сега достигнува некаде...

Амазонско племе нема допир со цивилизацијата

Во близина на границата со Венецуела живее племе во прашумите на Амазон кое нема никаков допир со цивилизавијата. Тие живеат во колиби, како во...

Барак Обама ужива на Девствените острови со милијардерот Бренсон

На поранешниот американски претседател Барак Обама му годат слободните денови и времето што го има за себе откако се збогува со претседателската функција по...

ВИДЕО од неверојатниот момент кога Ворен Бити го греши името на...

Годинешниот Оскар, престижната американска манифестација Оскар ја одбележа еден неверојатен гаф. Имено, глумецот Ворен Бити кој ги читаше добтниците за најдобар филм згреши и...

Специјалните обвинителки уживаа во хитот ,,Ние сме СЈО“ на Златна Буба...

На јубилејното 20 издание на Златна Буба Мара на популарноста што се одржа во Метрополис арената, беше преполно со гости, познати личности од јавниот...

Преслатките Божикни кекси Рудолф ќе ве воодушеват со изгледот и вкусот

     Симпатичниот соб (вид ирвас) Рудолф е член на веселата дружина на Дедо Мраз, кој со својот  црвен нос го осветлува патот. Овие кекси се задолжителен...

Принцот Хари и Меган се натпреваруваа во фрлање гумени чизми

Што и да направат, членовите на британското кралство семејство се предмет на интерес на јавноста и на медиумите. Секој чекор на принцот Хари и неговата...

20 години од загинувањето на принцезата Дајана

Велика Британија денеска ја одбележува тажната годишница од загинувањето на принцезата Дајана. Пред 20 години, во Париз, во собраќајна несреќа под еден подвозник, бегајќи од...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот