Тијана и Американецот Рон Холси направија хит-дует со ,,Јовано, Јованке“

  Одличен дует на Тијана и Американецот од Лос Анџелес Рон Холси кој успеал да го научи српскиот, но делумни и македонскиот јазик.  По неколку...

Земјотрес предизвика вознемиреност во Чиле

Земјотрес со магнитуда од 6,4 го погоди денес централниот дел на Чиле, пренесува агенцијата Франс прес. Според првичните информации нема загинати или повредени ниту,...

Двоглавата желка Јанус слави 20-ти роденден

Двоглавата желка Јанус, главна ѕвезда во музејот во Женева, го прославува својот дваесетти роденден. Заради својата аномалија, родена е со две глави, оваа желка како...

Папагалот на Тито 37 години по неговата смрт се уште ги...

37 години по смртта на доживотниот претседател на СФРЈ Јосип Броз Тито, неговиот папагал Коки живее на Бриони и ги пречекува туристите , меѓу...

Се продава мерцедесот на Тито за 3 милиони евра

Се продава мерцедесот во кој се возеше Јосип Броз Тито со неговата сопруга Јованка, секогаш кога отпоздравуваа на улиците низ Белград или кога пречекуваа...

Паника во Екатеринбург: Во градот владее ХИВ епидемија

Руски здравствени официјални лица соопштија денес дека во Екатеринбург, четвртиот по големина град во Русија, едно лице на секои 50 е инфицирано со вирисот...

Барак Обама ужива на Девствените острови со милијардерот Бренсон

На поранешниот американски претседател Барак Обама му годат слободните денови и времето што го има за себе откако се збогува со претседателската функција по...

Новак Ѓоковиќ купи два апартмана на Менхетн

,,Волстрит Џoрнал" открива дека српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ купил два апартмана  на Менхетн, кој претставува една од најпривлечните локации за купување некретнини во Америка. Светскиот...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот