Бременост на 20, 30 и 40 години

Повеќе експерти би рекле дека не постои вистинско време за започнување на семеен живот или секое време е вистинско, но не може да го...

Започна продажбата на билети за фестивалот EXIT

Билетите за популарниот фестивал Егзит што се одржува на Петроварадинската тврдина во Нови Сад се пуштени во продажба. Иако до почетокот има уште...

Новак Ѓоковиќ свири пиано!(видео)

  Српскиот тенисер, до неодамна рекет број 1, до почетокот на мастерс турнирот на осумтте најдобри тенисери, се релаксира свирејќи на пиано! Но, всушност тоа е...

Се сретнаа двете Први дами на САД

На американските медиуми и интернет портали осамна првата заедничка официјално фотографија на двете Први дами во Белата куќа, идната Меланија Трамп и се уште...

Првата дама во Белата куќа- скромно девојче од Севница

Американците ја добија својата прва First lady натурализирана американка која како 17 годишно девојче од родната Севница во Словенија тргнала во белиот свет по...

Експлозија на автомобил-бомба во Могадиш

Автомобил-бомба експлодира во сомалискиот град Могадиш, соопштуваат официјални лица од тамошната полиција. Засега нема информации за загинати или ранети во инцидентот. Експлозијата се случила во близина...

Тројца загинати и 57 повредени во сообраќајка во Романија

Три лица загинаа, а 57 се повредени во верижен судир што денес се случи во Романија во услови на густа магла. Според официјални информации,...

Водач на ЕТА уапсен во Франција

Француската полиција денес го уапси лидерот на баскиската сепаратистичка организација ЕТА, соопшти министерството за внатрешни работи во Шпанија. Шпанските власти наведуваат дека Микел Ирасторса, „моментно...

Во Бундесвер откриени исламисти!?

Меѓу германските војници откриени се повеќе од 20 исламисти, додека 60 се осомничени, пишува весникот „Берлинер моргенпост“, повикувајќи се на припадници на германската контраразузнувачка...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот