Серена Вилијамс роди ќерка

Поранешната најдобра светска тенисерка, 36-годишната Американка Серена Вилијамс, за првпат стана мајка. Таа на клиника во Флорида роди девојче. Серена Вилијамс се породила во приватната...

20 години од загинувањето на принцезата Дајана

Велика Британија денеска ја одбележува тажната годишница од загинувањето на принцезата Дајана. Пред 20 години, во Париз, во собраќајна несреќа под еден подвозник, бегајќи од...

Советниците во Јагодина ќе седат на столици, фотелјите продадени за...

Советниците на општина Јагодина во Србија, пред неколку денови едногласно донеле одлука сите фотелји во општината да ги продадат на аукција, а парите да...

Дачиќ одржа концерт пред наставниците во грчка Паралија(видео)

Пред речиси 300 наставници од српскиот град Јагодина, кои се на одмор со Драган Марковиќ-Палма во грчка Паралија, министерот за надворешни работи на Србија,...

Меси и Антоанела чекаат трето дете

  Ѕвездата на Барселона Лионел Меси и неговата сопруга Антонела Рокуцо чекаат трето дете. Аргентинскиот весник „Оле“ тврди дека Антонела е бремена во вториот месец. Лионел и...

Eди Рама ги дочека колегите премиери со бели патики и широка...

Со фотографија на која се гледа изгрејсонцето над манастирот Арденица во Драч, албанскиот премиер на својот ФБ профил ја најави неформаланата средба со премиерите...

Хит: Босанец ја преведе ,,Деспасито“ на трите босански јазици(видео)

,,Диж се Тито“- е хит преводот на ,,Деспасито“ од страна на авторот Емир Туцаковиќ  и  стана најгледано видео за едноденоноќие со 277.000 прегледи на...

Оливер Драгојевиќ е тешко болен

Познатиот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ е тешко болен, јавуваат денеска сите хрватски медиуми. Индекс.хр, пренесува дека на Драгојевиќ му е дијагностицирана тешка болест, но...

Хит фотографија со фудбалерот Фелаини на светските медиуми направена од фоторепортерот...

Македонскиот фоторепортер Борис Грдановски, којшто работи за АП, го „улови“ фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Маруан Фелаини, во момент , дел од секундата, на удар со...

Документарец за Дајана предизвика потрес во Велика Британија

Братот на британската принцеза Дајана,  Чарлс Спенсер, се обиде да го спречи емитувањето на документарниот филм во  Велика Британија, во кој омилената принцеза зборува...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот