Докторите направија чудо, бебето родено со надворешно срце мирно спие

И покрај тоа што никој не му даваше шанса на бебето Ванелопи Хоуп дека ќе преживее, таа вчера прослави 21 ден живот со срце...

Куче спаси девојка од крадец кој сакаше да ја ограби на...

„Медо е наш суперхерој. Медo за градоначaлник!“, коментираат луѓето на социјалните мрежи, откако се појави видеото од Подгорица, на кое се гледа како бездомно...

Министерот Тевдовски по третпат стана татко

Министерот за финансии, Драган Тевдовски, по третпат стана татко. Неговата сопруга Анита  на свет ја донесе третата ќерка во семејството. Драган и Анита  имаат...

Папата се потпиша на подареното ,,Ламборгини“, го освети и го испрати...

Папата Франциск се потпиша на подареното ,,Ламборгини“, го освети , а потоа даде дозвола да се однесо во аукциската куќа „Сотбис“, каде на аукција...

Полски свештеник-бодибилдер доби забрана да учествува на натпревари

Католичката црква му забрани на полскиот свештеник Артур Kапроњ, да се појавува повеќе на натпревари за бодибилдинг, откако во медиумите излезе извештај дека тој...

Емотивна разделба на болнo шимпанзо и долгогодишен пријател пред нејзината смрт(видео)

Неверојатно емотивната разделба меѓу шимпанзото Мама и нејзиниот долгогодишен пријател холандскиот професор, Јан ван Хуф, ги допре срцата на милиони луѓе во светот. На 69...

Се е подготвено за концертот на Стинг во Скопје

Претставниците на Авалон Продукција во континуитет информираат за концертот над концертите, а сега , дека се е подготвено за еден од најголемите концерти на...

Милошоски стана татко по третпат-,,летам од среќа“

Антонио Милошоски  стана татко по трет пат. Неговата сопруга на свет ја донесе малата Михаела. Радосната вест таткото ја соопшти на ФБ: Напиша Милошоски на...

Почина основачот на ,,Playboy“ – Хју Хефнер

Hju Hefner, основач на светски познатиот магазин  (Playboy), почина во 91 година од животот, соопшти компанијата Плејбој. Хефнер беше еден од најуспешните американски бизнисмнеи, познат...

Пејачката Каролина Гочева се омажи за Михаил Корубин

Познатата македонска пејачка,Каролина Гочева(37), на инстаграм објави фотографии од својата свадба со Михаил Корубин. Таа со својот избраник денеска стапи во брак. Гочева е една...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот