Победа на Петре Шилегов за градоначалник на Скопје со 50,07 проценти...

Според последните податоци на официјалната веб страница на ДИК, Петре Шилегов го помина потребниот цензус од 50 проценти и оствари победа во првиот круг...

Илија Јованоски од СДСМ освои 51,07 од гласовите и е нов...

  Илија Јованоски од СДСМ победи во првиот круг од локалните избори во Прилеп, освојувајќи  23.607 или 51,07%, доека досегашниот долгогодишен градоначалник Марјан Ристески освои 20.917...

Шилегов ја прослави победата со своето семејство

Кандидатот за градоначалник Петре Шилегов ја славеше победата за градоначалник на Скопје над Коце Трајановски, со своето семејство. Тој напиша на својот ФБ профил. ,,Моето...

Златко Марин од СДСМ е новиот градоначалник на општина Аеродром

Според се уште неофицијални и нецелосни информации кои можат да се најдат на изборната мапа на ДИК, Златко Марин од СДСМ  го помина цензусот...

,,Хилтата изгоре“-му напишаа прилепчани на Марјан Ристески

Како што соопшти лидерот на СДСМ, Зоран Заев, оваа партија по три изборни циклуси, ги доби изборите и во Прилеп и тоа во првиот...

Заев: Аеродром, Ѓорче, Шуто Оризари, Карпош и Центар победивме во прв...

Аеродром, Ѓорче Петров, Карпош, Шуто Оризари, Центар ги добивме во првиот круг, чекаме да видиме дали ќе победиме во првиот круг и во Кисела...

Центарци со факели и транспаренти ја прославија победата

Поздрав од Центарци, другар мој Петре Шилегов !!!-напиша новиот градоначалник на општина Центар, Саша Богдановиќ, на својот ФБ профил. Тој оствари најубедлива победа против кандидатот на ВМРО...

Зечевиќ: СДСМ победи во повеќе од 40 општини, вклучително и во...

СДСМ победи во повеќе од 40 општини во Република Македонија, објави шефот на изборниот шатаб на СДСМ, Миле Зечевиќ. Тој го повика Петре Шилегов и...

Груевски: Имам одговорност, но за тоа ќе се дискутира по завршување...

,,Првиот круг од локалните избори помина во недемократски услови. Од официјални државни органи имаше закани врз нашите градоначалници. Полицијата беше главниот заштитник на овие...

Петре Шилегов води во трката за градоначалник на Скопје

Според последните податоци од ДИК, кандидатот за градоначалник за Скопје од СДСМ, Петре Шилегов, води речиси со 10 проценти пред актуелниот градоначалник од ВМРО...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот