Силно невреме со град, дожд и ветер го зафати Скопје(видео)

Попладне, после 17 часот, Скопје и околината ги зафати силно невреме проследено со град, дожд и ветер. Градот беше со големина на орев, а...

Започнаа меѓуресорски разговори за решавање на проблемот со гинеколошка заштита на...

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска оствари работна средба со министерот за здравство, д-р Арбен Таравари, министерот без ресор, г. Самка Ибраимовски,...

По Гевгелија и Богданци кажа ,,не“ за рудник во нивната околина

Од 6.918 запишани гласачи во Избирачкиот список во Богданци, на гласање излегоа 4.231, што значи дека е премината границата од 50 проценти и референдумот...

Според МВР велешанката Мими Георгиев имала нервен напад и не била...

Министерство за внатрешни работи објави официјално соопштение според кое велешанката Мими Георгиев, која пред неколку денови тврдеше дека била физички надната од лице од...

Велешанка истепана од обезбедувањето затоа што поминала со миленикот низ школски...

Здружението за заштита на животни Анима Мунди известува дека велешанката Мими Георгиев била физички нападната од вработен во обезбедување во училиштето ,,Васил Главинов, само...

Жерновски: Секогаш кога ќе не критикувате,ќе ви ја извадам фотографијата од...

,,Денеска нема ништо да искоментирам за пропаднатиот камион во прескапата градска фонтана, само поради тоа што не сакам да фрлам темна дамка врз прославата...

Се гради џамија на диво на влезот на туристичкиот комплекс Попова...

Изминатиов викенд на Попова Шапка на диво започнаа градежни работи на објект за кој се претпоставува дека ќе биде џамија-пишува порталот СДК. Објектот се...

Илковски во ,,Јади бурек“ дели совети за здрава исхрана(видео)

,,Познатиот шоу-мен“ Јанко Илковски со промена на власта, ја смени и концепцијата на својата емисија,,Јади бурек“. Тој веќе не препорачува ,,јадење бурек“, туку здрава храна....

Силно невреме во Охрид: улиците – реки, шахтите – гејзери

  Силен пороен дожд се истури вечерва, нешто после 18 часот, над Охрид. Како што се гледа од фотографиите, кои ги објавуваме со дозвола на авторите,...

Канал 5 тврди дека Ефтов еднострано го прекинал договорот за емитување...

Канал 5 телевизија вчера објави соопштение во кое објаснување како и зошто бил прекинат додговорот за соработка со Васко Ефтов  за емитување на емисијата...

Во Фокусот

Избор на авторот