Вработен во општина Велес му бил личен возач на Илија Димовски

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, денеска на прес-конференција објави дека пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски, незаконски си доделил личен возач од редовите на...

Митаноски:Како ја гледам пат позицијата на градскиот совет во Охрид?

Признавам:Прв пат, после подолго време,бев затекнат со прашањето на водителката-како ја гледам пат позицијата околу новиот состав на градскиот совет во Охрид? Не обвинувам...

Митко Јанчев и ВМРО ДПМНЕ слават победа во Кавадарци(видео)

Митко Јанчев, сопственикот на ,,Кожувчанка“ , заедно со ВМРО ДПМНЕ слават победа во Кавадарци. Тој го победи Бетиан Китев од СДСМ, со околу 2000...

Благој Бочварски е новиот градоначалник на Штип

Благој Бочварски прогласи победа во Штип. Тој им се заблагодари на сограѓаните кои гласале за СДСМ и за него. Победата е со разлика од околу...

Јасмина Гулевска од СДСМ е новата градоначалничка на Могила

Јасмина Гулевска е нова градоначалничка на општина Могила. Ова на својот ФБ профил го соопшти Васко Ковачевски, пратеник и претседател на ОО на СДСМ...

Заев побара поддршка од стружани за кандидатот на ДУИ Рамиз Мерко(видео)

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, синоќа беше во Струга кадешто ја побара поддршката за кандидатот на ДУИ, Рамиз Мерко. „Јас сум вечерва дојден овде да...

Захариев: Мене не ми е противник малиот Бочварски, имам работа со...

-На мене не ми е противник малиот Бочварски, јас си имам работа со целата државна машинерија на чело со премиерот Заев, со сите негови...

Милошоски: Илчо Захариев како поединец со народот ќе ја победат цела...

Моето скромно мислење е дека на многу места имаме градоначалници кои се истакнати. Во Штип имаме градоначалник кој е истакнат во својата општина и...

Независниот советник Сакалиев пред тв камери прифати да биде дел од...

Со приклучувањето на независниот советник Ристо Сакалиев кон советничката група на СДСМ и коалицијата, во новиот состав на Советот на општина Кавадарци, апсолутно мнозинство...

Родителите прават грубо кршење на правaтa на детето во ОУ ,,Тоде...

Од Центарот за социјани работи Кавадарци реагираат  дека од страна на родителите на децата од прво одделение во ОУ ,,Тоде Хаџи Тефов“ во Кавадраци,...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот