Три мали кучиња фрлени во контејнер и затрупани со кеси, кутии...

Во населабата Ново Лисиче во Скопје, граѓани пронајдоа три мали кучиња фрлени во контејнер! ,,Само што извадивме уште 3 мали кученца од канта, беа затрупани...

Ивица Коневски се сомнева дека ривалската СДСМ ги уништува прскалките во...

Општина Аеродром објави соопштение во кое ја обвинија опозициската СДСМ на локално ниво, дека ги уништува прскалките низ населбата,за да му наштетат на градоначалникот...

За правдољубивите од Министерство за правда не важат закони,тротоарот им е...

Фоторепортерот Роберт Атанасовски на својот ФБ профил ја постираше оваа фотографија направена во текот на вчерашниот ден. Но, всушност ова е секојдневна слика пред...

Коце Трајановски се сликаше со трофеите на УЕФА и ги покани...

  Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски, денеска ја отвори неутралната фан зона лоцирана на плоштад Македонија и се сликаше со трофеите кои се поставени на...

Од утре посебен сообраќаен режим околу Градски стадион заради Суперкупот

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека поради одигрувањето на суперкупот на УЕФА (закажан за 08.05. на фудбалскиот стадион - Арена “Телеком“ во...

Македонија ќе ја зафати топлотен бран со температури над 40 степени

Согласно најавата на метео-алармот од Управата за хидрометеоролошки работи, почнувајќи од денеска и во текот на викендот територијата на целата држава ќе биде зафатена...

Формирана работна група за Скопје 2014 која треба да каже што...

Министерот за култура , Роберт Алаѓозовски на 28 јули 2017 година формираше Работна група за изработка на Анализа за реализацијата и последиците од т.н....

СДСМ бара надлежните органи да го истражат случајот со рекламната кампања...

  ,,Скандалот со кампања на Ивица Коневски и ВМРО-ДПМНЕ, од ден на ден добива се посериозни размери. Постои сомнеж за корупција, односно размена на услуги со...

,,Стоп за Вмро-Дпмне во општина Аеродром“ тврди дека објавува вистинити информации...

ФБ страницата што градоначалникот на Аеродром Ивица Коневски побара МВР да ја лоцира и казни нејзините основачи заради наводни лажни вести за него кои...

Ивица Коневски од министерот Спасовски бара санкции за ФБ страницата ,,СТОП...

Градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски, вчера, 27.7.2017 година, по вторпат испрати пријава до министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, со барање да се...

Во Фокусот

Избор на авторот