ВМРО ДПМНЕ:СДСМ не ја осуди изјавата на пратеникот Дудуш за кого...

ВМРО ДПМНЕ денеска го критикуваше однесувањето на пратеникот Курто Дудуш, кој пред насобрани Роми убедуваше дека членската книшка на СДСМ ќе им биде втора...

Еврокомесарот Хан ќе присуствува на тематска седница на Влада на РМ

Прес службата на Влада на РМ ја објави агендата за посетата на еврокомесарот Јоханес Хан, кој ќе присуствува и на тематска седница на Владата. Еве...

ВМРО ДПМНЕ не ги дава своите инсталации во судството и ,,сваровски“...

,,ВМРО ДПМНЕ нема да дозволи инсталација на партиски кадри во судството и со сета сила ќе се спротистави да го спречи тоа“ -ова вчера...

Захариева:Договорот за добрососедство ќе биде потпишан и на македонски јазик согласно...

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Република Бугарија, Екатерина Захариева во интервју за бугарската приватна национална телевизија БТВ, рече дека  дводневната посета на...

За српски пратеник Ана Брнабиќ не е госпоѓа, ниту...

Пратеникот во српскиот Парламент Милан Лапчевиќ, инаку член на ДСС, направи скандал и вистински непријатна ситуација коментирајќи недолично за мандатарот и иден Премиер на...

ВМРО ДПМНЕ:Пратеник на СДСМ партиската книшка ја рекламира како втора лична...

ВМРО ДПМНЕ објави видео тајно направено со мобилен телефон, на кое наводно пратеник на СДСМ ги убедува Ромите да се зачленат во оваа партија,...

Османи: Целта на Владата е сите да бидат дел од овој...

,,Формирањето на новата Влада не означи само отворање на ново поглавје во односите помеѓу Република Македонија и Европската унија или пак помеѓу Република Македонија...

Заев и членови на Владата остварија средба со над 150 невладини...

 Премиерот Зоран Заев, Вицепремиерот за Евро интеграции Бујар Османи  и министерот без ресор Роберт Поповски денеска остварија средба со над 150 невладини организации од...

Прибе се ,,загрева“ во Охрид пред разговорите во Скопје за реформите...

  Германскиот експерт, поранешен директор на Директоратот за проширување на ЕУ, Рајнхард Прибе,пред започнување на разговорите во Скопје во наредните денови, престојува во Охрид. Тој од понеделник...

СДСМ и Заев со поголема поддршка кај граѓаните од ВМРО ДПМНЕ...

За првпат по многу години СДСМ води со 22,4% пред ВМРО-ДПМНЕ која ја поддржуваат 19,8% граѓани. Иако ВМРО-ДПМНЕ во сегментот на етничките Македонци се...

Во Фокусот

Избор на авторот