Томислав Николиќ: Иванов полуде и прилично се скаравме заради БЈРМ

Српскиот Претседател Томислав Николиќ во интервју за РТС вечерва, меѓу другото, рече дека македонскиот Претседател Ѓорге Иванов многу невешто го убедувал предминатата година кога...

Aлбанскиот Претседател на југот на Србија пречекан со албанска химна и...

Мислам дека тоа не е убаво, е одговорот на српскиот Премиер Александар Вучиќ на прашањето како ќе го коментира пречекот на  албанскиот Претседател на...

Двајца косовски пратеници се степаа на тв дебата(видео)

Пратениците Фрашер Красниќи од Самоопределување и Миљаим Зека од движењето Иницијатива, синоќа се степаа во емисија на косовската ТВ Клан. ПО жестоката дебата, пратеникот од...

Почина поранешниот косовски премиер Бајрам Реџепи

Поранешниот косовски премиер Бајрам Реџепи, почина утрината во Истанбул, соопштија косовските медиуми Реџепи пред неколку месеци доживеа мозочен удар, по што беше опериран, но падна...

Оливер Ивановиќ во домашен притвор по 33 месеци поминати во затворски...

На лидерот на Граѓанска иницијатива на СДП Оливер Ивановиќ, по 33 месеци поминати во затворски притвор, судот во Приштина му одреди мерка домашен притвор,...

Изборниот спот ,,Вучиќ педеру“ забранет за емитување во Србија

Српското регулаторно тело за електронски медиуми им наложи на сите медиуми да престанат да го емитуваат изборниот спот на СНС за претседателските избори, познат...

Последното премиерско шоу на Александар Вучиќ

Српскиот Премиер и иден Претседател Александар Вучиќ, во стилот на шоумен, се прости од својата премиерска функција и го најави својот мандат како иден...

Скандалозна реакција на Русија:Демонстрантите им се спротиставија на натрапниците

Руското Министерство за надворешни работи денеска изрази загриженост за вчерашните насилства во Собранието, а причината за нив ја лоцираше во „обидот на опозицијата преку...

Полициски инспектор успеал да го сними крадецот којшто го ранил со...

Црногорскииот полициски инспектор Марко Дробњак, успеал да го сними својот напаѓач во моменти веднаш по нападот врз него со нож од страна на крадец. Полицијата...

Мило Корлеоне

Опозициските партии во Црна Гора не ги признаваат резултатите од последните парламентарни избори. Тие на состанокот ден по пребројувањето на гласовите, донесоа одлука да...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот