ВИДЕО: Заев пречекан со највисоки државни почести во Србија

Претседателот на Владата на Република Македонија денеска ја отпочна официјалната посета на Република Србија, во придружба на владина делегација во чиј состав се заменикот...

Возачот извлечен од кабината во која висеше над реката Морава во...

Возачот на камионот кој висеше над реката Морава во Србија, безбедно е извлечен од кабината, без повреди, но е хоспитализиран во најблиската болница заради...

ЕУ го отвора патот за Србија и Црна Гора до 2025...

Претседателот на Европска комисија, Жан Клод Јункер, изјави дека во Стратегијата за Западен Балкан, 2025 е поставена како индикативна година до која Србија и...

Неверојатна приказна за Бамби и Софи кои живеат во две семејства...

http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2018/02/08/11378609/bambi-080218.mp4 „Многу сака навечер да легне во кујната и заедно со нас да гледа телевизија, а ние го галиме, тој ужива“-раскажува Славица Марјановиќ од селото...

Албанскиот Претседател го предупредил Иванов за последиците од етничка криза во...

Албанскиот претседател Бујар Нишани го предупредил Ѓорге Иванов на средбата во азербејџанскиот главен град Баку, да не се обидуваат политичката криза во Македонија да...

Градоначалникот на Кралево пушти во употреба семафор

Несекојдневен настан во српскиот град Кралево. Твитерџиите објавија слики од настанот, а социјалните мрежи експлодираа со саркастични и потсмешливи коментари за ,,големиот,, настан на...

Месиќ се извини за своите непримерни изјави за Јасеновац

Поранешниот хрватски претседател Стјепан Месиќ се извини за своите , како што се наведува во соопштението, непримерни изјави за усташкиот логор Јасеновац. Тој во снимка...

Во српско Путиново се слави победата на Путин и се наздравува...

Руски телевизии, меѓу кои и Раша Тудеј, во неделата беа во селото Путиново, во Јужна Србија, општина Медвеѓа, за да проследат како триесетината жители...

19 години од НАТО бомбардирањето на Србија (видео+фото)

Воздушните напади на здружените сили на НАТО алијансата врз Србија, односно тогашна Сојузна Република Југославија, започнаа на денешен ден пред 19 години.  На 24.03.1999 година,...

Велики петок масовно одбележан во Албанија (видео+фото)

Велики петок, ден пред големиот христијански празник Велигден, масовно беше одбележан во повеќе градови во Албанија. Во Тирана:  Велики петок одбележан и во Корча: Елбасан:

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот