ВИДЕО:Дачиќ од зад грб го ,,нападна“ Трамп, му покажуваше фотографии и...

,,Србите најмногу навиваа за него“, одговорил Дачиќ на прашањето што му покажувал на Трамп, за време на важна сесија од Генералното собрание на ОН. Наводно...

Заев-Рама:Да ги претвориме предизвиците во прогрес за наша заедничка иднина

Придонесуваме кон развојот на регионалната соработка и кон остварувањето на значајните стратешки цели на нашите држави, но и на сите држави од регионот, а...

11 новинари ги вратија наградите во знак на протест заради непрофесионално...

11 хрватски новинари од вкупно 16 добитници, ги вратија наградите на Хрватското новинарско здружение, заради протест и несогласување со овогодинешната награда за телевизиско новинарско...

Српските медиуми пишуваат за наводен договор за српски геноцид над Албанците...

Српските медиуми, а меѓу нив и државната РТС, го пренесуваат пишувањето на про-ВМРО ДПМНЕ порталите и други медиуми, за наводниот договор меѓу Заев и...

Хојт Ји смета дека нестабилноста на Балканот е дело на Русија

Хојт Брајан Ји, заменик-помошник на државниот секретар на САД на Форум во Будва посветен на влезот на Црна Гора во НАТО, изјави дека токму...

Александар Вучиќ разговараше со Алекс Сорос син на Џорџ Сорос и...

Претседателот на  Републике Србије, Александар Вучиќ, се состана  со синот на филантропт Џорџ Сорос, Алексанадар (Алекс) Сорос и разговараа за идната соработка меѓу Србија...

Не е точно дека Ципрас на својот ФБ профил напишал ,,македонски...

,,Балканот претрпе многу во својата понова историја од национализмите и тензиите. Денес треба да развиеме агенда за соработка , со цел да ја зајакнеме...

Харадинај грубо истурка жена од говорницата на прославата на 140 години...

Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, изнервиран од една жена која застана на говорница за да зборува за наследството и одземените имоти за време на Отоманската...

Иван Стоиљковиќ за ,,Политика“: Брисел нема да го скрши Иванов

Во Македонија идната недела доаѓа претседателот на Советот на ЕУ Доналс Туск кој има улога да изврши дополнителен притисок врз Претседателот Ѓорге Иванов да...

Блиц: Македонските разузнавачки служби ги следеле и застрашувале српските дипломати

Белградскиот дневен весник ,,Блиц“, во своето денешно издание пишува дека имаат сознанија кои говорат дека македонските разузнавачки служби незаконски ги ,,обработувале“ српските дипломати, а...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот