Двајца косовски пратеници се степаа на тв дебата(видео)

Пратениците Фрашер Красниќи од Самоопределување и Миљаим Зека од движењето Иницијатива, синоќа се степаа во емисија на косовската ТВ Клан. ПО жестоката дебата, пратеникот од...

Заев за српски Курир: Апсолутна лага е дека Србите ќе ги...

Претседателот на СДСМ  Зоран Заев го демантира пишувањето на некои македонски медиуми, дека со  ДУИ договорил Србите да се прогласат виновни за геноцид над...

За СПЦ е неприфатливо Брнабиќ да биде Премиер на Србија бидејќи...

Српската Православна Црква лобира кај идниот Претседател на Србија Александар Вучиќ, кој треба да одлучи кој ќе го наследи на премиерското место, тоа никако...

Премиерот Заев пристигна во Белград

Премиерот на  Македоније, Зоран Заев, вечерва слета на белградскиот аеродром ,,Никола Тесла“, објави РТС. Тој утре треба да се сретне со српските претседател и премиер,...

Во Србија се избира Претседател на државата

Во Србија се одржуваат претседателски избори, на кои право на глас имаат 6.724.949 гласачи, кои ќе можат да гласаат на 8.396 гласачки места. Граѓаните со...

Дачиќ и Вучиќ утре ќе им се јават телефонски на Димитров...

Ова е пораката којашто ја испрати српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, гостувајќи во Утринска прогрма на Пинк телевизија. Тој рече дека повлекувањето на...

За македонските здруженија во Албанија држењето на Темелко во притвор е...

Македонско друштво “Илинден”-Тирана и Македонско друштво “Илинден”-Огранок Голо Брдо се вознемирени заради влошеното здравје на Едмонд Темелко, гадоначалник на општина Пустец и претседател на...

Бугарските пасоши ги побугарчија и Македонците во Албанија

Бугарија продолжува со тивката асимилација на Македонците каде и да се. Примамливиот европски бугарски пасош и бесперспективноста на младите во Македонија, бугаризираа близу 100.000...

Спасовски: Нема најава дека ќе се зголеми бројот на мигранти

Нема никакви најави дека ќе се зголеми бројот на мигранти или ќе проработи Западнобалканската рута, рече министерот Оливер Спасовски во изјавата за медиумите по...

Голема полициска акција во Србија

Во голема акција на полицијата во Србија уасени се 53 лица осомничени за корупција. Нив обвинителството ги товари за проневера на  10 милиони евра. ...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот