Дачиќ тврди дека во македонското Собрание биле присутни претставници на прекуокеански...

Министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ, изјави дека има сознание дека на 27 април во македонското Собрание биле присутни разузнавачи од прекуокенски...

Павле Богоевски демантира дека учествувал на протести во Србија против Вучиќ

,,Малку познато за мене, јас сум четвртина Србин. Баба ми е родена во прешевскиот крај, имам роднини и често одам таму. Најмногу поради тоа, би...

Во текот на ноќта во Земун Поле крај Белград урната дивоизградена...

Во Земун Поле во близина на Белград, инспекциски служби со асистенција на полицијата, ја урнаа дивоизградената џамија која во изминатиот период беше предмет на...

Во Србија истата мантра како во Македонија дека Хојт Ји не...

Српскиот премиер Александар Вучиќ, одговарајќи на новинарско пршање на новинар од ТвПрва, кое беше упатено до гостинот од САД Брајан Хојт Ји дали тој...

За Вучиќ е важно што ќе прави,а не што зборува Заев...

Идниот српски Претседател Александар Вучиќ изјави дека не го интересира што зборува за него мандатарот Зоран Заев и какви навреди му упатува, туку како...

За СПЦ е неприфатливо Брнабиќ да биде Премиер на Србија бидејќи...

Српската Православна Црква лобира кај идниот Претседател на Србија Александар Вучиќ, кој треба да одлучи кој ќе го наследи на премиерското место, тоа никако...

Хојт Ји смета дека нестабилноста на Балканот е дело на Русија

Хојт Брајан Ји, заменик-помошник на државниот секретар на САД на Форум во Будва посветен на влезот на Црна Гора во НАТО, изјави дека токму...

Могерини:По Брегзит-Македонија,Црна Гора,Албанија и Србија во ЕУ

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика Федерика Могерини, за италијанскиот весник ,,Ла Стампа“ изјави дека резултатите од претседателските избори во Франција покажаа дека...

Македонија последна во Западен Балкан според медиумски слободи

Според Eвропскиот парламентарен истражувачки центар, Република Македонија се наоѓа на последното место од земјите на  Западен Балкан кога се во прашање медиумските слободи. Во...

„Падна“ Владата на Косово, следуваат избори

    Со гласовите на 78 пратеници, од  115 присутни , беше прифатен предлогот на опозицијата за недоверба на Владата на Иса Мустрафа. Против беа 34...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот