Косовската полиција брутално го приведе српскиот функционер Марко Ѓуриќ(видео)

Припадниците на косовската полиција брутално го приведоа српскиот функционер, директор на Канцеларија за Косово и Метохија во Влада на РС, Марко Ѓуриќ. Припадниците на интервентната...

19 години од НАТО бомбардирањето на Србија (видео+фото)

Воздушните напади на здружените сили на НАТО алијансата врз Србија, односно тогашна Сојузна Република Југославија, започнаа на денешен ден пред 19 години.  На 24.03.1999 година,...

84 проценти од граѓаните на Србија се против членство во НАТО

Дури 84 проценти од анкетираните граѓани на Србија се изјасниле против евентуално членство на земјата во НАТО. Дури 66 проценти сметаатдека можело да се...

Во косовскиот Парламент со солзавец ратификуван Договорот за демаркација на границата...

Косовскиот Парламент, со 80 гласови "за" и 11 "против", го ратификуваше  Договорот за демаркација на границата со Црна Гора. Претходно, се водеше ,,војна“ на...

Американски полковник со српско потекло Ник Дучиќ командува со Бондстил на...

Полковникот Ник Дучиќ, Американец со српско потекло, е новиот командант на американската база Бондстил на Косово, јавува РТС. ,,Јас сум прв американски офицер со српско...

Објавени петте оригинални грчки предлози за идното име на Република Македонија

  Само неколку дена пред историската посета на грчкиот министер за надворешни работи на РМ, Атина испрати текст на договор до Владата на Скопје со...

Во српско Путиново се слави победата на Путин и се наздравува...

Руски телевизии, меѓу кои и Раша Тудеј, во неделата беа во селото Путиново, во Јужна Србија, општина Медвеѓа, за да проследат како триесетината жители...

Атина го испратила пакетот за името во Скопје, Коѕијас ги претпочита...

  IEFIMERIDA.GR 17 | 03 | 2018 Атина веќе ги испрати своите предлози до ПЈРМ пред посетата на Никос Коѕиас во Скопје на 22-ри март, известуваIEFIMERIDA.GR . Министерот...

Куршум во писмо за Коѕијас заради ,,македонското прашање“

  Грчкиот портал iefimerida.gr , објави дека пред посетата на Македонија, на министерот за надворешни работи Никос Коѕијас , му било доставено писмо-пратка со куршум. Пораката била...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот