,,Македонија е грчка“-ечеше во Атина(видео)

Во главниот град на Грција се одржа протест против идејата на Владата предводена од премиерот Ципрас, за решавање на спорот за името со нашата...

Во Србија се заработува со намерно инсценирани или предизвикани каснувања од...

За да дојдат до пари, некои луѓе не бираат ниту начин , ниту средства. Подготвени се дури и намерно да провоцираат напад и каснување...

Балканска работа: Бандерите веќе не се доволни за некролозите

Балканот по многу нешто е различен од останатиот дел на светот. Но, се чини навиките, традицијата и необичните идеи и досетки се одлика на...

Скандалозен профил ,,Дрога Србија“ со фотографии од тинејџери како се дрогираат...

Српската полиција и обвинителството се на трага на средношколците кои го формирале профилот ,,Дрога Србија“ , на кој тинејџери постираат свои фотографии како се...

Ципрас и се обрати на грчката јавност и вети патриотска одговорност...

  "Се залагам  со патриотска одговорност дека во иднина  ќе побарам заемно прифатливо решение", рече грчкиот премиер Алексис Ципрас во обраќањето до грчката јавност по...

Босанската јавност засрамена од девојчето кое се срами бидејќи бара леб...

,,До кога, ова е срам за сите нас, државо, Босно ,Зеницо, луѓе ....се многубројните реакции во босанската јавност и на социјалните мрежи по објавување...

Не е точно дека Ципрас на својот ФБ профил напишал ,,македонски...

,,Балканот претрпе многу во својата понова историја од национализмите и тензиите. Денес треба да развиеме агенда за соработка , со цел да ја зајакнеме...

На аеродромот во Белград запленети пијалоци со змии и шкорпии

Царинските службеници на белградскиот аеродром ,,Никола Тесла“, заплениле необични сувенири донесени од некоја од азиските земји. Станува збор за егзотични азиски алкохолни пијалоци во кои...

Во лесковачко село медиумите биле поканети на свечено отворање на септичка...

Повеќето медиуми не испратиле свои новинари  на настан за кој биле повикани , затоа што мислеле дека некој се шегува со нив, заради содржината...

Невакцинирана 21-годишна родилка во Србија почина од мали сипаници

Од почетокот на појавата на епидемија на мали сипаници во Србија, од октомври минатата година досега, од 1.225 заболени, тројца пациенти починале. Последниот трагичен случај...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот