Уапсени 5 лица кои ја украдоа локомотивата од Железничкиот музеј во...

Српската полиција соопшти дека се уапсени 5 лица осомничени дека на 3 септември влегле во Ѓелезничкиот музеј во Белград и со бренер апарат го...

Чепурин: Косово мора да ѝ се врати на Србија

Амбасадорот на  Русије во Србија,  Александар Чепурин, изјави дека Косово е српска земја и тоа мора да ѝ се врати на Србија. Косово е српска...

Ветерани на ОВК блокираа патишта каде треба да помине српскиот претседател...

Радио Телевизија Србија јавува дека ветерани на ОВK блокирале неколку патни правци во Косово кадешто треба да помине српскиот претседател Александар Вучиќ, кој е...

Српскиот претседател Александар Вучиќ престојува во дводневна посета на Косово

Косовскиот министер за надворешни работи, Беџет Пацоли, призна дека немале друг избор по притисокот на САД и на ЕУ и морале да дозволат непречена...

Над 200 луѓе од Македонија се поклониле на гробот на Тодор...

    На 2 септември, како што може да се дознае од објавите на некои од присутните на поклонението на гробот на Тодор Александров на Пирин...

Заев и Вучиќ се согласни дека Македонија и Србија мора да...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, денеска се сретнаа на граничниот премин Табановце Прешево и...

Силна експлозија го разнесе џипот на водителка на реално шоу на...

На подрачјето на белградска Автокоманда, утрината одекна силна експлозија, во која буквално е разнесен и уништен џипот на водителка на телевизијата Пинк. Во експлозијата...

Хрватската Претседателка во Авганистан пееше со хрватските војници и ручаше во...

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, повторно го привлече вниманиетео на пошироката јавност, овојпат со нејзината посета на хрватскиот воен контигент во Авганистан,  чии припадници...

Во Бања Лука со метални прачки е претепан новинарот Владимир Ковачевиќ

Новинарот на бјелинската БН ТВ  во Република Српска, Владимир Ковачевиќ, синоќа враќајќи се дома од работа во Бања Лука, бил пречекан од две лица...

Објавен е идентитетот на двајцата настрадани работници во Народната библиотека во...

50 годишниот Дарко Шукало и 25 годишниот, Лазар Благојевиќ, се лицата што настрадаа од истекување на гас во Народната библиотека во Белград. Тие беа пронајдени...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот