Српски студенти им одржаа лекција на професорите кои јавно го поддржаа...

По објавување на прогласот од страна на СНС во кој околу 650 јавни личности му дадоа поддршка со потпис на Александар Вучиќ ,  меѓу...

Иванов, Орбан и Изетбеговиќ меѓу првите му честитаа победа на Ердоган

Честитајќи му на народот на Турција, Ердоган прогласи победа: ,,Народот ми ја довери должноста Претседател на Турција. Сигурноста на избирачките места, слободата на избор и...

Носители на Титовата штафета зборуваат за своите впечатоци и возбудувањето (видео)

Носители на Титовата штафета и денеска како голем успех од својата младост го наведуваат овој чин. Некои од нив раскажуваат какво било чувствто и...

Босанските Хрвати со српското оро ,,Ужичко“ ја прославија победата на Хрватска(видео)

Хрвати од босанскиот град Нов Травник, победата на Хрватска на Мундијалот и пласманот во четвртфиналето го прославија со Ужичко. Ова предизвика огромно вниамние на...

Вучиќ: Путин не е на страната на Заев и партиите на...

Ситуацијата во регионот била една од главните теми во разговорот меѓу српскиот Премиер и кандидат за Претседател Алексанадр Вучиќ и рускиот Претседател Владимир Путин...

,,Како си?“, ја праша Ердоган на српски жената во димии и...

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган , при посетата на Србија, во чии рамки престојуваше во Нови Пазар, Санџак, направи гест што ги воодушеви граѓаните...

Оливер Ивановиќ во домашен притвор по 33 месеци поминати во затворски...

На лидерот на Граѓанска иницијатива на СДП Оливер Ивановиќ, по 33 месеци поминати во затворски притвор, судот во Приштина му одреди мерка домашен притвор,...

Турската дијаспора му ја заврши работата на Ердоган на референдумот(видео)

Актуелниот турски Претседател Реџеп Таип Ердоган во своето обраќање на кое прогласи победа на референдумот за уставни промени, упати посебна благодарност до Турците кои...

Ципрас и се обрати на грчката јавност и вети патриотска одговорност...

  "Се залагам  со патриотска одговорност дека во иднина  ќе побарам заемно прифатливо решение", рече грчкиот премиер Алексис Ципрас во обраќањето до грчката јавност по...

Мило Ѓукановиќ пак стана Претседател на Црна Гора

Со 54 проценти освоени гласови, Мило Ѓукановиќ освои нов претседателски мандат на Црна Гора. Неговиот противкандидат Младен Бојаниќ освоил 33,5 проценти од гласовите. Ова е втор...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот