Вучиќ: Имаме докази за силно разузнавачко делување против Србија

Претседателот на Србија Александар Вучиќ на заедничка прес конференција со Ивица Дачиќ, министер за надворешни работи, објави дека српските разузнавачки служби имаат информации за...

Почина поранешниот косовски премиер Бајрам Реџепи

Поранешниот косовски премиер Бајрам Реџепи, почина утрината во Истанбул, соопштија косовските медиуми Реџепи пред неколку месеци доживеа мозочен удар, по што беше опериран, но падна...

Без јасни причини и со барање за дополнително обезбедување на Амбасадата,...

„МНР на Република Македонија  доби нота од амбасадата на Република Србија во Скопје, со која сме известени дека персоналот на Амбасадата е повикан на...

Српскиот министер за образование и се налути на граѓанка поради незгодно...

Српскиот министер за образование Младен Шарчевиќ, се  покаја што и дозволи на една новосаѓанка да му постави прашање на еден настан во Нови Сад....

Захариева:Договорот за добрососедство со Македонија е финализиран и ќе биде потпишан...

,,Текстот на договорот за добрососедство со Македонија е финализиран и бугарската страна нема намера да води нови преговори. Тој  ќе биде потпишан на македонски јазик...

1.3 милиони евра за Западен Балкан од ЕУ за инфраструктура,енергетика и...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев,  ја предводи високата владина делегација на четвртиот Самит „ЕУ – Западен Балкан“ во рамки на Берлинскиот...

Заев: Злосторството во Сребреница е дамка во колективната совест на човештвото

,,Денеска одбележуваме и се сеќаваме на еден мачен ден, за целото човештво, но посебно за бошњачкиот народ. Тоа што се случи во Сребреница пред 22...

Захариева:Договорот за добрососедство ќе биде потпишан и на македонски јазик согласно...

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Република Бугарија, Екатерина Захариева во интервју за бугарската приватна национална телевизија БТВ, рече дека  дводневната посета на...

За српски пратеник Ана Брнабиќ не е госпоѓа, ниту...

Пратеникот во српскиот Парламент Милан Лапчевиќ, инаку член на ДСС, направи скандал и вистински непријатна ситуација коментирајќи недолично за мандатарот и иден Премиер на...

САД се сомневаат дека Русија го контролира Балканот од база во...

  ВАШИНГТОН —САД се загрижени за хуманитарниот центар во српскиот град Ниш, кој, според некои аналитичари, е центар за шпиунирање на американските интереси во регионот-известува...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот