Вучиќ: Ние тагуваме затоа што ја сакаме нашата земја, а не...

Српскиот претседател Александар Вучиќ, одговарајќи на новинарски прашања , го коментираше однесувањето на швајцарските репрезентативци од албанско потекло, но и на реакциите во Албанија,...

Едно лице загина по експлозија на бомба во автомобил на белградските...

Возачот на џип марка ,,Тојота“, загина откако експлодираше бомба, кој најверојатно претходно била поставена во автомобилот, јавува РТС. Автомобилот експлодирал околу 13 часот додека стоел...

Пронајдени две фотелји кои беа украдени од српскиот Парламент за време...

Претседателката на српскиот Парламент, Маја Гојковиќ, објави дека се пронајдени две фотелји кои биле украдени за време на демонстрациите на 5 октомври 2000 година,...

Јоксимовиќ: Македонија и Грција дојдоа до фер и одржливо решение (видео)

Директорката на Центарот за надворешна политика во Србија, Александра Јоксимовиж, за РТС вели дека Атина и Скопје во решавањето на спорот околу името, дошле...

Нимиц, Хан, Ди Карло и Могерини ќе присуствуваат на потпишувањето на...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, ја предводи делегацијата на Владата на Република Македонија, на свечената цермонија на потпишувањето на конечниот договор...

,,Исчезнатиот“ новинар Цветковиќ имал телефонски разговори со лица од Македонија

Српскиот новинар, Стефан Цветковиќ, според оперативни сознанија на полицијата, пред мистериозното исчезнување имал телефонски разговори со непознати лица од Македонија и контакти со српски...

Пратеникот на СИРИЗА Јорго Урсузидис, испрати порака од грчкиот Парламент на...

Јорго Урсузидис, пратеник на владејачката Сириза, на денешната собраниска дебата на која се расправаше за доверба на Владата на премиерот Алексис Ципрас, во својот...

Здравко Мамиќ e уапсен во БиХ

Некогашниот првиот човек на хрватскиот шампион Динамо Загреб, Здравко Мамиќ е уапсен денеска во Меѓугорје од страна на специјалната полициска единица „СИПА“ . Мамиќ...

Бугарското МНР официјално соопшти дека Борисов и Захариева ги откажаа средбите...

,,Нашата позиција е принципиелна и јасна, како и на целата меѓународна заедница. Јасна е и позицијата на македонскиот претседател. Бугарската влада не гледа причини...

Исчезна новинар во Србија кој го истражува убиството на Оливер Ивановиќ

Министерството за внатрешни работи на Србија соопшти дека е распишана потерница по новинарот од Бела црква, Стефан цветковиќ, веднаш откако е пријавено дека неговото...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот