ВИДЕО:Изјава на Талат Џафери по средбите во Брисел

Меѓу другото, Талат Џафери одговори и на прашањето до каде е формирањето на нова Влада: Претседателот на Собрание на РМ Талат Џафери денеска е во...

Европарламентарците очекуваат Иванов да ја деблокира кризата и во наредните две...

Членовите на Европскиот парламент, Едвард Кукан од Европската народна партија, Кнут Флекенштајн од Социјалистичката партија и Иво Вајгл од Либералната партија, преку соопштение го...

МНР на Германија: Изборот на Џафери е завршена работа,ВМРО ДПМНЕ мора...

  Германското министерство за надворешни работи денеска во Берлин го повикале на разговор македонскиот амбасадор во Германија за да му пренесат порака дека ВМРО ДПМНЕ...

Заедницата на Македонци од Обединето Кралство дава поддршка на демократските сили...

,,Ние, Заедницата на Македонци и пријатели на Македонија во Обединетото Кралство ја изразуваме нашата длабока загриженост за актуелните политички случувања во Македонија. Најстрого ги...

Европратеникот Флекенштајн: Итни мерки од ЕУ,ВМРО ДПМНЕ го премина Рубикон

Остра реакција од пратеникот на германските Социјалдемократи во Европскиот парламент Кнут Флекенштајн по нападот во македонското Собрание. ЕУ мора да преземе одлучна акција ЕУ веќе...

Рамуш Харадинај на слобода

Франција го одби барањето на Србија за екстрадиција на Рамуш Харадинај кој веќе неколку месеци се наоѓа во Франција, првин во притвор, а потоа...

Претседателот на Косово Хашим Тачи им се скара на ЕУ и...

По заострување на односите со САД кои му прачаа на Хашим Тачи дека не е момент да ја подгрева атмосферата на Балканот со неговите...

Сопругата на потенцијалниот француски Претседател Макрон е 24 години постара...

Емануел Макрон, кој однесе најмногу гласови во првиот круг од претседателските избори во Франција, има 39 години и сопруга која е постара од него...

Санкции и блокада на сметки на македонски политичари?

Во ЕУ се разговара за забрана за патување и блокада на сметки на водечките македонски политичари. Германски Шпигел пишува дека Меркел го предупредила Груевски...

Макрон и Ле Пен во вториот круг од претседателските избори во...

Кандидатот на центарот Емануел Макрон со 24 проценти од гласовите и екстремната десничарка Марин Ле Пен со 22 насто гласови влегуваат во вториот круг...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот