Скандал: Мигранти во Германија за 1.000 евра добивале азил

Голем скандал ја тресе Герамнија. Откриено е дека во градот Бремен, организирана мрежа во државните институции им делела азил на мигранти за 1.000 евра...

Целосната Декларација од Самитот на ЕУ-Западен Балкан одржан во Софија

Во продолжение ви го пренесуваме целосниот текст од Декларацијата од Самитот на ЕУ и Западен Балкан што се одржа во Софија: Ние, лидерите на Европската...

Лидерите на ЕУ се потпишаа и оставија пораки на ,,специјалната...

,,Синоќа, лидерите на ЕУ ги напишаа своите пораки на специјалната маса на лента во ,,Софија Техно парк“. Денеска го започнуваме Самитот ЕУ-Западен Балкан во...

Денеска средба меѓу премиерите Заев и Ципрас во Софија

  За време на Самитот на ЕУ за Западен Балкан во Софија, е предвидена средба на Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев со...

Мицкоски добил поддршка за своите политики од лидерите на Европските народни...

По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа денес во Софија, Бугарија, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан...

Премиерот Заев оствари средба со францускиот Претседател Макрон во Софија(видео)

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, вечерва имаше средба со Претседателот на Република Франција, Емануел Макрон, кој како и премиерот Заев, утре...

Премиерот Заев со владина делегација отпатува на Самитот на ЕУ во...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев на 17 мај ќе учествува на Самитот на Европската Унија за Западен Балкан што ќе се...

Сорос ја затвора канцеларијата во Будумпешта и се сели во Берлин

По силниот притисок на владата на Орбан, Фондацијата за отворено општество на милијардерот Џорџ Сорос, реши да ја затвори канцеларијата во Будимпешта и  да...

Германската федерација ги искара Озил и Гундоган оти се сликале со...

Претседателот на Германската фудбалска федерација (ДФБ), Рајнхард Гриндел, остро ги критикуваше репрезентативците Месут Озил и Илкај Гундоган кои се фотографираа со турскиот претседател, Реџеп...

На Самитот на ЕУ во Софија заради присуството на Косово нема...

На Самиот на ЕУ и Западен Балкан на 17 мај во Софија, заради противењето на Шпанија на присуството на Косово, направени се неколку компромиси. Усогласениот...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот