Заев и Харадинај се согласни дека е потребна меѓународна истрага за...

Премиерите на Македонија и Косово, Зоран Заев и Рамуш Харадинај, се согласиле дека е потребна меѓународна истрага во врска со настаните во Диво Насеље. По...

Се чекаат оставките уште на Бонева, Срцев и Асани-Салија

Денеска Реџеп Прекопуца, Субхи Јакупи и Атанас Урумов ги депонираа оставките од членови на ДИК. Се очекуваат уште оставките на  членовите  предложени од ВМРО-ДПМНЕ, Силвана...

Нов обид на Владата и невладините за зедничко решавање на загаденоста

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, придружуван од заменик министерот за животна средина Јани Макрадули и од својот советнички тим, синоќа оствари...

Чичаковски, Дума и Милев поднесоа оставки, останатите молчат

Претседателот на Државната изборна комисија  Александар Чичаковски и членовите предложени од СДСМ, Виолета Дума и Игор Милев, утрово ги доставија своите оставки во Собранието,...

Ивица Боцевски го пречека претседателот Иванов на аеродромот во Сао Пауло

Првата историска посета на еден македонски претседател на Бразил и, воопшто, на Јужна Америка тукушто започна! -напиша на ФБ страницата на македонската амбасада во Бразил,...

ВМРО ДПМНЕ нема храброст јавно да каже дека НИКОЛА ГРУЕВСКИ не...

Никола Груевски не е веќе претседател на ВМРО ДПМНЕ. Од синоќа тој заминува во историјата по 11 години неприкосновено владеење со партијата и 10...

Груевски, Мијалков, Чавков, Јанакиески, Протоѓер…се делегати на вонредниот конгрес на ВМРО...

Никола Груевски Емил Димитриев Кирил Божиновски Мартин Протоѓер Зоран Ставрески Гордана Јанкулоска Антонио Милошоски Сашо Мијалков Никола Тодоров Владимир Пешевски Коце Трајановски Илија...

ТВ 24: ЦК на ВМРО ДПМНЕ ја прифати оставката на Никола...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски поднел неотповиклива оставка пред Централниот комитет. 100 членови на ЦК гласале за вонреден конгрес за избор на нов претседател на...

Мицкоски кажа две реченици и избега без да каже дали му...

ЦК на ВМРО ДПМНЕ донесе одлука датумот на одржување на вонредниот конгрес на ВМРО ДПМНЕ да  биде на 22 и 23 декември, а 16...

За Милошоски оставката на Груевски е неотповиклива, ЦК не ја прифаќа...

Членот на Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошовски, пред почетокот на состанокот  изјави дека оставката на Никола Груевски е неотповиклива. Тој рече дека...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот