Свештени лица учествуваат во кампања и повикуваат на бојкот за референдумот

,,БОЈКОТ ЗА ДА БИДЕМЕ, онака ќе не снема!“-повикува Презвитер Ивица Тодоров,свештенослужител во МПЦ - Охридска Архиепископија. Тој преку својот ФБ профил , но и на средби...

Радев : Заев не се извини, бугарската Влада да утврди дали...

Бугарскиот претседател, Румен Радев, не е задоволен од напишаното објаснување на македонскиот премиер Зоран Заев на неговиот ФБ профил во врска со изјавата чие...

Зимбери: Ако пропадне референдумот Албанците со или без Македонците ќе продолжат...

Абедин Зимбери, поранешен пратеник и командант на ОНА во 2001, на својот ФБ профил, со наслов ,,Реципроцитет на меѓуетничко почитување“, пишува дека Албанците  нема...

ВМРО ДПМНЕ бара оставка од Шилегов поради изгубената битка со комарците

,,Македонија ја има најнеспособната влада, а за жал градот Скопје го доби најнеспособниот градски татко. Денес во главниот град не е главна тема правење на...

Избрани се претседател, генерален секретар и работоводни органи на Демократи

Јорго Огненовски, долгогодишен спортски работник и еден од најуспешните македонски каратисти, е избран за претседател на новата политичка партија, Демократи. Жаклина Трајковска, правник по професија...

Мицкоски на одбележувањето на 67 годишнината од убиството на петемина струмички...

“Беласицо крикни и заплачи, за петте твои синови. Пецев, Белев, Јарамов, Топчев и Костуранов. Нивната крв младешка ги натопи твоите дрвја столетни. И Македонија...

,,Демократи“- нова политичка партија во Македонија

Денеска во Скопје се одржува основачко собрание на новата политичка партија ,,Демократи“. На собранието ќе бидат формирани органите на партијата и ќе бидат избрани претседател,...

ЦИВИЛ: Фантомите во Ибирачкиот список се вратиле на адресите на граѓаните

Во текот на првиот ден од јавниот увид во Избирачкиот список во пресрет на референдумот, до ЦИВИЛ пристигнале десетина пријави за проблеми. ,,Старите проблеми,...

Стевчо Јакимовски го нарече новинарот што го пцуеше ,,идиот, морон и...

Во текст со наслов ,,Морон“ објавен на порталот Инфомакс, Стевчо Јакимовски го нарекува новинарит што го опцу вчера пред судот, идиот и морон, а...

Димитров објави одморска фотографија со Заев од Охрид

,,Work hard, play hard“Оваа година премиерот Заев, но и многу членови на Владата и на Парламентот, летниот одмор го поминуваат во Охрид, според коментарот...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот