Селмани: Атанас Кировски спроведува медиумски рекет

Претседателот на Здружение на новинари, Насер Селмани, објави ФБ коментар, во кој, главниот уредник на Телма, Атанас Кировски, го обвинува за медиумски рекет. Селмани вели: ,,Атанас...

СДСМ бара Мицкоски да каже дали е за НАТО и ЕУ...

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сѐ уште не се изјасниле за рефереднумот, немаат јасен став за најважните прашања за државата и граѓаните-потсетуваат и денеска од...

17 години од Рамковниот договор-преку Охрид до Брисел(видео)

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска, во клубот на пратениците во Скопје, заедно со Заменик претседателот на Владата на Република Македонија,...

Таравари: Сега сѐ е јасно со случајот на Алмир, таткото на...

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, на својот ФБ профил објави две фотографии, со кои сака да докаже дека таткото на Бобан Илиќ е дел...

Свештени лица учествуваат во кампања и повикуваат на бојкот за референдумот

,,БОЈКОТ ЗА ДА БИДЕМЕ, онака ќе не снема!“-повикува Презвитер Ивица Тодоров,свештенослужител во МПЦ - Охридска Архиепископија. Тој преку својот ФБ профил , но и на средби...

Радев : Заев не се извини, бугарската Влада да утврди дали...

Бугарскиот претседател, Румен Радев, не е задоволен од напишаното објаснување на македонскиот премиер Зоран Заев на неговиот ФБ профил во врска со изјавата чие...

Зимбери: Ако пропадне референдумот Албанците со или без Македонците ќе продолжат...

Абедин Зимбери, поранешен пратеник и командант на ОНА во 2001, на својот ФБ профил, со наслов ,,Реципроцитет на меѓуетничко почитување“, пишува дека Албанците  нема...

ВМРО ДПМНЕ бара оставка од Шилегов поради изгубената битка со комарците

,,Македонија ја има најнеспособната влада, а за жал градот Скопје го доби најнеспособниот градски татко. Денес во главниот град не е главна тема правење на...

Избрани се претседател, генерален секретар и работоводни органи на Демократи

Јорго Огненовски, долгогодишен спортски работник и еден од најуспешните македонски каратисти, е избран за претседател на новата политичка партија, Демократи. Жаклина Трајковска, правник по професија...

Мицкоски на одбележувањето на 67 годишнината од убиството на петемина струмички...

“Беласицо крикни и заплачи, за петте твои синови. Пецев, Белев, Јарамов, Топчев и Костуранов. Нивната крв младешка ги натопи твоите дрвја столетни. И Македонија...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот