Собранието ги изгласа заменици министрите предложени од Премиерот Заев

Со 62 гласа ЗА, 5 воздржани и ниту еден против, пратениците во Собранието на РМ ги изгласаа предложените заменици министри, со што се комплетира...

ВИДЕО: ,,Пејте бе копуци едни…,,Оган да го гории…“

  Срамното видео со кое практично некои иселеници во Австралија се гордеат, покрај тоа што го покажа недозволивиот примитивизам на палење на фотографијата на премиерот...

Се чекаат оставките уште на Бонева, Срцев и Асани-Салија

Денеска Реџеп Прекопуца, Субхи Јакупи и Атанас Урумов ги депонираа оставките од членови на ДИК. Се очекуваат уште оставките на  членовите  предложени од ВМРО-ДПМНЕ, Силвана...

Премиерот Заев во придружба на сопругата Зорица пречекани од словенечкиот премиер...

  Со церемонија со највисоки почести, денеска отпочна официјалната посета на Република Словенија на делегацијата на Владата на Република Македонија предводена од премиерот Зоран Заев,...

Циркус во Собранието-пратеникот Манојловски од ДУИ им порача да ги истресат...

,,Работиме за Македонија, зарем не виѓате“-им се обрати Манјоловски на останатаите пратеници, а потоа им раскажуваше досетки. ,,Која е разликата меѓу нас , не гледам...

Трамп одби да патува со известувачите од Белата Куќа

Здружението на известувачи од Белата Куќа искажаа сериозна загриженост заради одбивањето на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп да го поведе со себе во Белата...

Заев му честиташе на Пахор за повторниот избор за Претседател на...

    Премиерот Зоран Заев, денеска се сретна со Претседателот на Република Словенија, Борут Пахор, во рамките на официјалната посета на владината делегација на Република Македонија...

Заев на гости кај Беса ги започна разговорите за новата Влада

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, по примањето на мандатот, без губење на време ги започна средбите со партиите,јави АлсатМ. По средбата со Билал Касами тој...

ВМРО ДПМНЕ:Дали уапсениот советник беше линк со криминалните структури со кои...

,,Министерството за внатрешни работи наместо да се бори со криминалот и корупцијата, стана дувло кое служи за собирање изнуда, поткуп и заштита на криминалот. Вината...

Вељановски ја свикал координацијата за вторник затоа што Димовски е на...

Одлуката на Трајко Велјаноски да не свика веднаш координација и продолжување на конститутивната седница е уште една потврда за тоа дека Никола Груевски и...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот