Ахмети и Заев во Мала Речица разговарале на македонски јазик

По средбата со лидерот на СДСМ Зоран Заев во седиштето на ДУИ во тетовска Мала Речица, Али Ахмети даде изјава за новинарите, вообичаено на...

ВИДЕО : Изјава Заев-нема менување на Устав

https://www.facebook.com/zaevzoran/videos/10155149919387932/ Медиуми: Дали  средбата на лидерско ниво значи дека се надминати разликите? Заев: Одредени разлики да, ги надминавме. Медиуми: Значи ли промена на Уставот? Рековте да се...

Заев: Нема чепкање во Уставот

Претседателот на СДСМ Зоран Заев по излегување од седиштето на ДУИ каде имаше средба со лидерот на ДУИ Али Ахмети рече дека и да...

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на гости кај Ахмети во Мала...

Дали е на повидок новото коалициско мнозинство во Собранието на РМ? Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва е на средба со Али Ахмети во...

Спасовски: Очекуваме наскоро да ги добиеме потписите за мандат за состав...

Генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски објави дека очекуваат наскоро да ги добијат потребните потписи од идните коалициски партнери за обезбедување парламентарно мнозинство:

СДСМ ветува реизбор на судии, ВМРО ДПМНЕ ги храбри да не...

Ќе има целосен реизбор на судии. Судиите ќе работат во заштита на граѓаните, а не по партиски директиви како досега-реагира Социјалдемократскиот сојуз по пишувањата...

ВМРО ДПМНЕ прашува дали Оливер Спасовски и Примислав Димовски се грбот...

  Во свој препознатлив стил, ВМРО ДПМНЕ објави соопштение кое изобилува со навреди, обвинувања и квалификации  против СДСМ и Зоран Заев. Откако е уапсен Сеад...

ДУИ бара комплетна двојазичност во Македонија за што се нужни промени...

Професорот по уставно право Осман Кадриу, кој бил консултиран од ДУИ за нивниот предлог за воведување двојазичност на цела територија на Македонија, тврди дека...

СДСМ: Нема БСЖ вакцини за новороденчињата(видео)

  Д-р Ангелчо Андоновски, член на Комисија за здравство на СДСМ, пред Клиника за гинекологија покажа документи од кои се гледа дека новороденчињата ги отпуштаат...

ВИДЕО: Зекири бара непристрасна истрага за физичкиот напад од обезбедувањето на...

Сакам да порачам, како граѓанин и како пратеник избран од граѓаните кои во големо мнозинство избраа промени-Во Македонија ќе има правда за сите! Заврши...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот