Агим Нухиу го промовира МВР како заеднички дом за сите

  МВР денеска информира дека Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу промовирал кампања преку повеќејазични билборди за полицијата како заеднички дом за сите. Во соопштението се...

ДУИ најавува дека е можно коалицирање и со ВМРО ДПМНЕ и...

Официјализирањето на албанскиот јазик, продолжувањето на мандатот на Специјалното обвинителство и забрзувањето на процесот на евроинтеграции, се клучните точки за кои ДУИ нема да...

Ем заледено, ем загадено

Воздухот во цела Македонија е загаден. Ова го покажуваа резултатите од мерните станици што ги објавува веб-страницата Мој воздух, базирајќи се на резултатити што...

Се кршат копјата во ДУИ дали да коалицираат со ВМРО ДПМНЕ

Во седиштето на ДУИ во Мала Речица со часови трае состанокот на Централното претседателство на кое се разговара за идните чекори и евентуално започнување...

ВМРО ДПМНЕ:,,Народот одлучи, процесот на десороизација почнува”

ВМРО ДПМНЕ објави заканувачко, опасно и соопштение полно со загрижувачки пораки упатени до невладиниот сектор, Заев и СДСМ, кои упатуваат на следните чекори кои...

Лајм: Коалицијата меѓу ВМРО ДПМНЕ и ДУИ ќе биде објавена во...

Под наслов „ Ексклузивно: Груевски и Ахмети во петок ќе ја објават коалицијата, еве ги условите!“,  „Лајм“ вчера, 10.01.2017 пишува дека иако го нема...

Ахмети: Без прифаќање на Платформата, нови избори

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во интервју на тв21 најави дека не се исклучени нови парламентарни избори. Тој најави дека ќе преговараат за нова...

Во кој ресторан ги потрошија парите локалните моќници од Крива Паланка?

Општинската организација на СДСМ од Крива Паланка прашува во кој ресторан ги потрошија парите на граѓаните локалните моќници, наместо да им обезбедат на граѓаните...

ВМРО ДПМНЕ прави стратегија со коалициските партии за преговорите со ДУИ

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска одржa средба со лидерите на политичките партии од Коалицијата „За подобра Македонија“. Фокусот на средбата е на резулатите...

Одлуките на Лустрациска комисија паѓаат како круши

Виш управен суд на 12 декември 2016 година ја поништи одлуката за лустрација на Комисија зе верификација на факти од 2013 година, според која...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот