Детали од средбата со Хан за која Груевски не даде изјава...

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Никола Груевски, а во која учествуваа и Никола Попоски, Никола Тодоров, Влатко Ѓорчев, Илија Димовски и Александар Николовски,...

Хан: ЕУ ќе помогне, очигледно треба уште да се преговара

,,Очигледно на партиите им треба уште време за преговарање за да донесат добра одлука за државата, ЕУ ќе помогне колку што треба, рече еврокомесарот...

Иванов побарал поголема помош од Хан за надминување на политичката криза

Претседателот на РМ Ѓорге Иванов побарал поактивен ангажман и поддршка  од еврокомесарот Јоханес Хан за надминување на политичката криза-се вели во соопштението од кабинетот...

Џон Лампе:Ситуацијата во Македонија не дава многу надеж(видео)

Во Вудроу Вилсон центарот во Вашингтон за перспективите на Балканот зборуваше експертот Џон Лампе, добар познавач на приликите на Балканот-пренесува  — Глас на Америка.   Лампе...

Заев: И ние имаме црвена линија, потоа ќе се носат други...

Лидерот на СДСМ по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан одговараше на повеќе новинарски прашања. Тој е изненаден што Ахмети бара на писмено програма од...

Груевски 40 минути доцнеше, не дозволи да се снима средбата со...

Никола Груевски како и секогаш, и овојпат на средбата со еврокомесарот Јоханес Хан доцнеше цели 40 минути! Притоа, тој не дозволи ниту да се...

ВИДЕО: Во интерес на граѓаните е што побрзо формирање Влада

,,Од прилика сите го имате доловено амбиентот на разговорите со комесарот Хан, главна тема на разговорите и како еден заклучок е Македонија дека мора...

Заев:Кога преговараше со Груевски Ахмети не бараше ништо на писмено

Тачи очигледно не бил во државата последниот месец, рече Зоран Заев по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан во Собрание на РМ. Така ја коментираше...

Али Ахмети: Нормално е да разговарам со Груевски, 10 години сме...

Али Ахмети продолжува со изјавите топло-студено. Тој по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан на прашања на новинарите не кажа ништо конкретно до каде се...

Мендух Тачи тврди дека Груевски и Ахмети имаат договор за Влада

Претседателот на ДПА во оставка Мендух Тачи по средбата со еврокомесарот Хан изјави дека Груевски и Ахмети имаат договор за Влада, но намерно не...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот