Премиерот Заев смета дека се разговарало конструктивно за Договорот за добрососедство...

  ,,Македонија денеска го положи тестот на демократијата и покажа  како се гради консензус“-рече Премиерот Зоран Заев  по завршувањето на затворената седница на Комисијата за...

Со ,,Добредојде бебе“ новороденчињата во болница ќе добијат Извод и...

Министерот за здравство Арбен Таравари објави дека привршуваат подготовките за новиот проект на Министерство за здравство ,,Добредојде бебе“. Тој објави фотографија од средбата со...

Осомниченото раководство на ВМРО ДПМНЕ го бранат новите ликови на...

Орце Ѓорѓиевски и Дарко Костовски, едни од партиските членови кои се промовираат секојдневно како новите ликови на ВМРО ДПМНЕ, и денеска преку две соопштенија,...

ВМРО ДПМНЕ сакале да го бетонираат археолошкиот локалитет Скупи

,,ВМРО-ДПМНЕ преку криминалното и неодговорно владеење, не само што не го заштитуваше културното и историско наследство, туку заради остварување на криминални интереси истото намерно...

Божиновска до СДСМ:Ќе бидете запаметени како варвари во културата

Алаѓозовски и Социјалдемократскиот сојуз со стопирањето на изградбата на проектот Антички театар Скупи, за жал ја потценија и навредија маката на илјадници работници и...

Влатко Васиљ од критичар на социјалните мрежи до владин ,,соработник задолжен...

Влатко Васиљ, кој и е познат на твитерашката јавност и корисниците на другите социјални мрежи, преку неговите критички ставови кон владата, но онаа на...

За внатрешните реформатори ДЕМОКРАТИЈА е мисловна именка во ВМРО ДПМНЕ

На адреса на ЦИВИЛ Медиа  пристигна опсежен документ од Внатрешната иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Во документот, детално се претставени проблемите и конкретните решенија, според...

ВМРО ДПМНЕ врши секојдневен притисок врз судовите да не изрекуваат притвори...

ВМРО ДПМНЕ, преку  Орце Ѓорѓиевски и денеска побара судовите да не ,,подлегнуваат на притисоци“ и да не изрекуваат мерки притвор за нивни функционери.Оваа партија...

Бочварски:Со ребалансот на буџетот се кратат непотребните и скапи трошоци

Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со...

Груевски живее во страв и бара дополнителни 20 телохранители

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од МВР  побарал наместо досегашните 6 телохранители, да добие 20, бидејќи имал закани по живот, дознава Макфакс. Како причина за...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот