ВМРО ДПМНЕ:Денеска судовите имаат можност да ја исправат неправдата кон притворените...

,,Изминуваат веќе 30 дена од неправедното притворање на невини луѓе, само заради политичка одмазда. Денес правосудните органи имаат можност да ја исправат неправдата и...

Рот ја реафирмираше поддршката од Германија за македонската Влада

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска разговараше со државниот министер при Сојузното министерство за надворешни работи на Сојузна Република Германија, надлежен за Европа,...

Зоран Атанасов е нов директор на Агенција за храна и ветеринарство

Владата ги објави биографиите на в.д. директорите на Агенцијата за храна и ветеринарство и на Управата за јавни приходи, коишто доаѓаат од институциите каде...

Пишувајте македонски со помош на pravopis.mk и научете дека сеуште е...

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски, денеска, на свеченоста по повод претстојниот патронен празник на Националната универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ ја промовираше бесплатната електронска...

Двојазичност на дело: Ахмети проговори македонски и најави можност ДУИ да...

Пред почетокот на Централно претседателство на ДУИ , лидерот Али Ахмети кусо одговори дека ја разгледуваат можноста да останат во опозиција: Ваква опција најви вчера...

СДСМ: Преку Планот за економски раст-до нови работни места и повисоки...

Владата предводена од СДСМ преку Планот за економски раст сериозно се посветува на борбата против невработеноста, зголемување на просечната плата, зголемена поддршка кон домашните...

Владата нема издадено наредба за прислушување или следење на странски амбасади...

Немаме издадено наредба за прислушување, ниту за спроведување разузнавачки дејства против било која од соседните земји, па ниту против Србија-изјави на прес конференција Никола...

Саша Богдановиќ -кандидат за градоначалник од СДСМ за општина Центар

Саша Богдановиќ ќе биде кандидат за градоначалник од СДСМ за општина Центар. По долга неизвесност дали СДСМ ќе го поддржи актуелниот градоначалник Андреј Жерновски,...

Павле Богоевски го навлече гневот на ,,шарените“

Откако на својот ФБ профил пратеникот Павле Богоевски застана во одбрана на министерот за внатрешни Оливер Спасовски и објасни дека нема прекршување на законот...

Заев – Зениер: Иванов ја продлабочува кризата за да го спаси...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев придружуван од генералниот секретар Оливер Спасовски и членката на Извршниот одбор на СДСМ, Рената Дескоска, денеска се сретна со...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот