ВМРО ДПМНЕ продолжува со нападите врз СЈО и обвинителката Катица Јанева

Најновото соопштение  на ВМРО ДПМНЕ: ,,За повеќе од една година, Катица Јанева потроши околу 4 милиони евра, а не направи ниту еден чекор со кој...

Груба лага се наводите на СДСМ

,,Тврдењата на СДСМ дека претседателот Иванов лаже дека постапил како претседателот Глигоров и дека го крши Уставот претставуваат груба лага и груба манипулација со...

ВИДЕО: СДСМ работи на брзо и ефикасно составување Влада

СДСМ работи на брзо и ефикасно составување ново парламентарно мнозинство, одговори на новинарско прашање портпаролот на партијата Петре Шилегов. Тој одговараше и на други...

Кривични пријави за пратеници-министри од ВМРО ДПМНЕ

  Социјалдемократскиот сојуз на Македонија поднесе кривични пријави против Емил Димитриев, Никола Поповски, Никола Тодоров и Елизабета Канчевска Милевска поради прекршување на изборниот законик. Ова...

Ѓорге Иванов ги лаже граѓаните на Македонија

СДСМ тврди дека Претседателот Ѓорге Иванов ги лаже граѓаните на Македонија. Лажна вест е дека Иванов постапил со доделувањето на мандатите, како што постапил претседателот...

Отворено писмо од група интелектуалци упатено до Европска комисија и Конгрес...

  „Како одговорни граѓани на Република Македонија, во која граѓаните преку сите највисоки органи и парламентарни партии се изјаснија за стратeшка интеграција на земјата во...

СДСМ:ЕУ и САД ни покажуваат колкава е одговорноста на политичарите

  Социјалдемократкиот сојуз на Македонија во име на граѓаните на Македонија изразува благодарност до САД и до ЕУ, кои во духот на традиционалното пријателство продолжуваат...

ВМРО ДПМНЕ: Нема Сорос, има мир

Денешното соопштение на ВМРО ДПМНЕ: ,,Деструкцијата и манипулациите на Сорос се прочитана книга. Вандализмот и анархијата што ја промовираат неговите платеници наидуваат на се поголем отпор...

Нема промена во американската политика кон Македонија, State Department го поддржува...

Појаснување за американската политика во Македонија од вршителот на должност портпарол на Стејт департментот Марк Тонер. Американскиот Стејт департмент ја поддржува работата на Амбасадорот Џес...

Шилегов: Иванов ги крши Уставот и законите и ги доведува во...

Ѓорге Иванов нема право политички да дискриминира-реагираат денеска од СДСМ по вчерашното одбивање на Ѓорге Иванов како Претседател да му го даде мандатот на...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот