Владата даде зелено светло за вработување на наставничкиот кадар на неопределено...

Владата на вчерашната седницата ја прифати информација за вработувањата во основните и средните училишта и донесе одлука Министерството за образование и наука да побара...

Жерновски заменик министер за надворешни, Атанасов за образование

Поранешниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, ќе биде новиот заменик министер за надворешни работи. За оваа нова функција на Жерновски, се зборуваше неофицијално уште...

ВМРО ДПМНЕ: Невини луѓе кои не оствариле корист се осудуваат, Заев...

,,Ова што го видовме денеска не е суд и правда, туку реализација на партиско политички нарачки и неправда. Невини луѓе кои ниту оствариле каква...

Утре , среда, во 20 часот на МТВ ТВ дуел Заев-Мицкоски

МТВ објави дека утре, 23 мај, 2018 година , ќе се одржи ТВ дуел меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозиција, Христијан Мицкоски. ,,По...

Сведок: Ниту судот се реформирал, ниту немало докази, туку Заев е...

При објавувањето на пресудата за случајот ,,Поткуп“, која за актуелниот премиер Зоран Заев е ослободителна, судот дозволи преседан, директен пренос од изрекувањето. Порталот ,,Сведок“,...

Димитров: Наредните недели се важни за евроатлантските перспективи на Македонија

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, заедно со министерот за надворешни работи, Никола Димитров, учествуваа на работна средба со амбасадорите...

Заев: Ние сме само Зоран и Алексис, и веруваме во решението...

,,Јас и премиерот Ципрас целосно верувавме во ова решение, но ние сме само еден дел од кариката во целиот овој процес. Ние сме само...

ВМРО ДПМНЕ: Заев е по вторпат амнестиран

,,Зоран Заев од пред малку е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал! Зоран Заев повторно избега од соочување со правдата и со одговорност...

Премиерот Заев утре ќе предложи реконструкција на неговиот Кабинет

,,Логично е предлозите за реконструкција на Владата да ги доставам утре, затоа што не знаев каква ќе биде судската пресуда. Јас имињата за  новите...

Ќулавкова: Со Илинденска Македонија добиваме ревизија на идентитетот во Илинден-Македонци

,,Името на државата треба да го означи државното уредување и режим на државата (република, монархија, федерација, соединета/обединета, односно - народна, социјалистичка, независна/автономна) или, ако...

Во Фокусот

Загарантирано ПРАВО, А НЕ ПРИВИЛЕГИЈА !

Последни вести

Избор на авторот