Раскол во МПЦ: Владиката Агатангел јавно го отфрли барањето на Синодот...

Владиката Агатангел се обрати со отворено писмо и го искажа своето несогласување со другите владици и Синодот на МПЦ ОА, да побараат признавање од...

Заев се трудеше да одговори на многу лош српски ,,заради респект...

На заедничката прес конференција со српската премиерка Ана Брнабиќ, премиерот Зоран Заев, повторно излезе од вообичаениот протокол и се обиде на едно од новинарските...

Заев го изненади Вучиќ подарувајќи му дрес со неговото презиме

Премиерот Зоран Заев му приреди пријатно изненадување на српскиот претседател Александар Вучиќ, подарувајќи му дрес со број 9 и со неговото презиме на грбот.   FOTO:...

Српските медиуми ја сменија плочата-Заев од непријател број 1 до добредојден...

Посетата на македонскиот премиер, Зоран Заев, на Србија, очигледно битно ја смени климата и перцепцијата за него. Медиумите деновиве известуваат воздржано, професионално, па се...

ВИДЕО: Заев пречекан со највисоки државни почести во Србија

Претседателот на Владата на Република Македонија денеска ја отпочна официјалната посета на Република Србија, во придружба на владина делегација во чиј состав се заменикот...

Заев-Брнабиќ:Посетата на македонскиот Премиер на Србија е во вистинскиот момент

Претседателката  на Владата на Србија, Ана Брнабиќ,  по средбата со нејзиниот македонски колега, Зоран Заев, изјави дека е постигнат прелиминарен договор за заедничка седница...

Заев: Пријателски пречек од српската премиерка Ана Брнабиќ

,,Пријателски пречек и инспиративни разговори на заедничката вечера, со премиерката Ана Брнабиќ. Уверен сум дека тоа е добра најава за утрешниот работен дел од официјалната...

Груевски: Притворот и здравствената сосотојба на Темелко се доказ за нечовечко...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на средбата со претседателот на Република Албанија Илир Мета,  запознавајќи го својот соговорник за актуелните случувања во државата го...

Премиерот Заев пристигна во Белград

Премиерот на  Македоније, Зоран Заев, вечерва слета на белградскиот аеродром ,,Никола Тесла“, објави РТС. Тој утре треба да се сретне со српските претседател и премиер,...

Хан: Законот за јазици не е приоритет и не е дел...

По денешната средба со премиерот Зоран Заев, еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, и порача на опозицијата да биде конструктивна. ,,Целта може да се постигне доколку...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот