Гинекологот Дамчевски избегал од Македонија и работи како доктор во Бугарија

Николче Дамчевски, гинекологот кој девет месеци лажеше пациентка дека е бремена избегал од Македонија. Наместо да оди на издржување на казна затвор во траење...

Може и поинаку-министерката Мила Царовска во кампања ,,Сите деца се еднакви“(видео)

Деновиве министерката за труд и социјала, Мила Царовска, беше насекаде, во Влада, во училиштата, меѓу децата, на кои им покажа со личен пример како...

Директорот на финансиска полиција открива дека актуелен министер е под истрага

Министер од актуелната Влада на Република Македонија е под истрага на финансиската полиција, вели директорот на оваа институција Арафат Муареми во синоќешното издание на...

Мицкоски: Црно време за нашата земја, да протестираме за црнилата, загадувањето,...

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повика на протест и потсети на ветувањата на Заев: ,,Нови голи факти за безочното лажење на власта, црното време...

Димитров: Ги здробивте тие од вашите редови што решија да гласаат

Министерот за надворешни работи , Никола Димитров, на денот кога се гласаше во втора фаз за измените на Уставот, одржа говор во Собрание со...

Пратениците го ,,оверија“ амандманот со кој се додава придавката ,,Северна” пред...

Пратениците со 67 гласа ЗА го одобрија мандманот со кој во Уставот на Република Македонија се додава придавката ,,северна“ секаде пред сегашното име на...

Мемоарите на Андов ги зовреа страстите, Фрчкоски посочен како организатор на...

Организаторот на атентатот врз претседателот Киро Глигоров, што се случи на 3 октомври 1995 година, е познат. Ова може да се заклучи од најновите...

Стоилковиќ до Заев: Чии интереси браните, на Македонија или на големоалбанскиот...

Пратеникот и претседател на демократска партија на Србите во Македонија, Иван Стоилковиќ, упати прашање до премиерот Заев, по повод изјавата на косовскиот вицепремиер, Енвер...

Хоџај: Разговарав со водачите на Македонија, Хрватска и Црна Гора да...

Косовскиот вицепремиер, Енвер Хоџај, ја нападна Србија во интервју за хрватскиот весник Вечерњи лист и ја прогласи за дестибилизатор на регионот. Според него, Србија ја...

,,Мртов Заев, добар Заев“, ,,фашисти“, ,,крвници“, ,,предавници“- се скандираше пред Собрание(видео)

На денешните протести пред Собрание на РМ, во организација на противниците на промена на Уставот и Договорот со Грција, меѓу другите зборуваше Филип Петровски. За...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот