Лилјана Поповска сепак останува на пратеничките листи

Лилјана Поповска сепак останува на кандидатските листи на СДСМ и коалицијата за кандидат за пратеник. Според соопштението на партискиот сајт на ДОМ, Централниот одбор...

Одзивот до 10 часот е 9,49 проценти

Државната изборна комисија соопшти дека до 10 часот одзивот на гласачи на цела територија на РМ е 9,49 проценти. Одзивот е на ...

Куновска: ,, Мојата оставка е неотповиклива!”

,,Мојата оставка е неотповиклива"- изјави за Актуелно Софија Куновска одговарајќи на нашето прашање дали во меѓувреме разговарале со Зоран Заев за нејзината одлука да...

Едно зборуваат, друго прават

ДОСИЕ-ВМРО НП преку Ламбе Арнаудов, навидум безначаен лик на македонската политичка сцена Во рок од шест месеци Ламбе Арнаудов кој се претставува како човек од...

Лажниот советник на Трамп, ѕвезда во провладините медиуми

„Господинот Трамп е запознаен со работата на господинот Груевски и му ја дава неговата целосна поддршка за сето она што тој го прави за...

Заев ги бара гласовите на албанците во дијаспората(видео)

СДСМ во овој момент има 9.270 членови албанци од вкупно 70.000 колку што има оваа партија-откри претседателот на партијата Зоран Заев кој неодамна, на...

Прифатен еден приговор на Беса

Сите членови на ДИК гласаа да се прифати приговорот на Беса за гласачко место 0396/11 во Гостивар.Според доказите во поднесениот приговор од партијата злоупотребен...

Заврши гласањето во Австралија, излезноста под очекувањата

  Излезноста на иселениците во Австралија според податоците добиени откако заврши гласањето на овој континент е мал и под очекувањата. Според порталот Фаланга, не помогнале...

Полиција го блокираше штабот на Сојуз на роми заради поткуп на...

Невладината ЦИВИЛ јавува дека во Чавадарци активисти на партијата на Амди бајрам се фатени на дело како поткупуваат роми со 1000 денари за да...

Груевски нема намера да прифати тв дуел или дебата

ВМРО ДПМНЕ се уште го третира излегувањето на тв соочување или дуел како приватна одлука, а не како обврска која произлегува од носењето на...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот